Počas predstavenia nových operačných systémov v rámci WWDC 2020 Apple oznámilo, že pracuje aj na vlastných ARM procesoroch, ktoré nazýva „Apple Sillicon“. Aj keď sme sa nedočkali bližších detailov, spoločnosť prisľúbila, že prvé počítače s novým čipom prídu už koncom roka 2020. Ming-Chi Kuo nám teraz prezradil viac.

Apple Sillicon dostane MacBook Pro 13″ 2020

Cupertinský gigant predstavil nový MacBook Pro 13″ v máji. Podľa renomovaného analytika, ktorý sa zaoberá touto spoločnosťou, však môže uskutočniť ešte jednu premiéru v druhej polovici roka 2020. MacBook Pro 13″ by sa v zásade príliš meniť nemal. Neočakávame žiadne vizuálne odlišnosti oproti aktuálnej verzii. Jedinú zmenu pocítime v oblasti hardvéru. „Pod kapotou“ sa už nebude nachádzať čip od spoločnosti Intel.

Medzi hlavné výhody ARM v podobe Apple Sillicon má patriť bezkonkurenčne vyšší výkon, nižšia teplota, lepšia energetická spotreba atď… Pre jablkovú spoločnosť to v dlhodobom časovom horizonte znamená aj zníženie výrobných nákladov a odstrihnutie sa od závislosti na jednom dodávateľovi. Podľa Kua inžinieri už dnes pracujú na nových MacBookoch Pro 14″ a 16″. Tie budú založené výhradne na platforme Sillicon, avšak uvidíme ich až o rok. Presnejší dátum zatiaľ špecifikovaný nebol.

Sme veľmi zvedaví, ako tieto snahy napokon dopadnú. Mnohí technologickí experti a vývojári sa už stihli vyjadriť, že je to jeden z najlepších a najodvážnejších krokov, aké v Apple počas posledných rokov uskutočnili. Držíme teda palce, aby sa to podarilo a nevieme sa dočkať dňa, kedy si po prvýkrát vyskúšame Mac s procesorom Apple Sillicon. Čo si o tejto zmene myslíte vy?

Apple práve predstavilo nový MacBook Pro 13" 2020!
Apple Sillicon dostane MacBook Pro 13″ 2020. O rok to bude aj 14″ a 16″ verzia.

zdroj

Prečítajte si tiež  iOS 8.4 beta 3 je vonku!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.