Počas predstavenia nových operačných systémov v rámci WWDC 2020 Apple oznámilo, že pracuje aj na vlastných ARM procesoroch, ktoré nazýva “Apple Sillicon”. Aj keď sme sa nedočkali bližších detailov, spoločnosť prisľúbila, že prvé počítače s novým čipom prídu už koncom roka 2020. Ming-Chi Kuo nám teraz prezradil viac.

Apple Sillicon dostane MacBook Pro 13″ 2020

Cupertinský gigant predstavil nový MacBook Pro 13″ v máji. Podľa renomovaného analytika, ktorý sa zaoberá touto spoločnosťou, však môže uskutočniť ešte jednu premiéru v druhej polovici roka 2020. MacBook Pro 13″ by sa v zásade príliš meniť nemal. Neočakávame žiadne vizuálne odlišnosti oproti aktuálnej verzii. Jedinú zmenu pocítime v oblasti hardvéru. “Pod kapotou” sa už nebude nachádzať čip od spoločnosti Intel.

- Reklama -

Medzi hlavné výhody ARM v podobe Apple Sillicon má patriť bezkonkurenčne vyšší výkon, nižšia teplota, lepšia energetická spotreba atď… Pre jablkovú spoločnosť to v dlhodobom časovom horizonte znamená aj zníženie výrobných nákladov a odstrihnutie sa od závislosti na jednom dodávateľovi. Podľa Kua inžinieri už dnes pracujú na nových MacBookoch Pro 14″ a 16″. Tie budú založené výhradne na platforme Sillicon, avšak uvidíme ich až o rok. Presnejší dátum zatiaľ špecifikovaný nebol.

Sme veľmi zvedaví, ako tieto snahy napokon dopadnú. Mnohí technologickí experti a vývojári sa už stihli vyjadriť, že je to jeden z najlepších a najodvážnejších krokov, aké v Apple počas posledných rokov uskutočnili. Držíme teda palce, aby sa to podarilo a nevieme sa dočkať dňa, kedy si po prvýkrát vyskúšame Mac s procesorom Apple Sillicon. Čo si o tejto zmene myslíte vy?

Apple práve predstavilo nový MacBook Pro 13" 2020!
Apple Sillicon dostane MacBook Pro 13″ 2020. O rok to bude aj 14″ a 16″ verzia.

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Oveľa radšej by som privítal prerod 13” na 14”. To by bolo v tejto chvíli oveľa užitočnejšie. Pokiaľ nebude aj výrazná Apple podpora často používaných aplikácií tretích strán, je výmena za procesor ARM dosť kontraproduktívna. Je potrebné si hlavne počkať, čo na AMR pobeží a čo nie. Počítač potrebujem hlavne na beh potrebných aplikácií a nie na to, aby som “iba obdivoval” skvelý OS, bez dostatočnej podpory potrebných aplikácií. Už som sa raz napálil prechodom na Catalinu a prišiel som o viacero potrebných 32bit aplikácií. Do budúcna si už veci viac premyslím… ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here