Pokiaľ chcete vyskúšať niečo iné ako najnovší iPhone 14 Pro Max, ktorý sa na Slovensku aktuálne predáva po zľave od 1 347 €, na trhu je množstvo alternatívnych zariadení s operačným systémom Android, ktoré stoja za skúšku. Jedným z nich je aj Google Pixel 7 Pro, ktorý prišiel na trh v októbri minulého roka. A aj keď je o stovky eur lacnejší, v skutočnosti iPhone 14 Pro Max poráža vo viacerých disciplínach.

Ešte predtým, než sa ale pozrieme na samotné výsledky, priblížme si jeho cenu. Google Pixel 7 Pro dnes na Slovensku zoženiete v dvoch samostatných verziách. Predáva sa buď so 128 GB alebo 256 GB pamäťou, pričom v oboch prípadoch je spárovaný s 12 GB operačnou pamäťou RAM.

A aj napriek tomu, že má rovnako veľký 6,7″ Always-on OLED displej s extrémnym rozlíšením 3 120 × 1 440 px (až 512 ppi) a variabilnou obnovovacou frekvenciou 10 – 120 Hz, zaplatíte zaň výrazne menej než za iPhone 14 Pro Max. Cena za menší 128 GB model štartuje už na úrovni 863,66 € s DPH a za väčší 256 GB pokračuje na úrovni 1 055 € s DPH. To sú skutočne veľké rozdiely, v rámci ktorých ušetríte na nákupe cca 400 – 500 €.

Len pre porovnanie, za podobné peniaze sa dnes predáva rok starý Samsung Galaxy S22 Ultra. Dovolíme si však tvrdiť, že po technickej stránke je Google Pixel 7 Pro o niečo ďalej.

Podľa odborných testov fotí Google Pixel 7 Pro lepšie ako iPhone 14 Pro Max

iPhone 14 Pro Max vs Google Pixel 7 Pro
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (úprava redakcie)

Ak si myslíte, že Google Pixel 7 Pro ponúka horší fotoaparát než iPhone 14 Pro Max, tak sa škaredo mýlite. Nedávne testy od DXOMARK testy dokázali, že smartfón od Google sa umiestnil o jednu priečku vyššie, ako jeho konkurent s operačným systémom iOS.

Aby sme ale boli objektívni, absolútnym víťazom porovnania bol Huawei Mate 50 Pro, ktorý kúpite od 1 128 €. Späť však k pôvodnej téme.

Google Pixel 7 Pro ponúka špičkový fotomodul, ktorý je postavený na úplne novej generácii snímača. Hlavná šošovka má rozlíšenie 50 Mpx a tá druhá širokouhlá, ktorú výrobca označuje za „doplňujúcu“, zase 12 Mpx.

iPhone 14 Pro Max vs Google Pixel 7 Pro
Zdroj: YouTube / zollotech (úprava redakcie)

Aby toho nebolo málo, zariadenie sa tiež chváli 48 Mpx teleobjektívom, ktorý ponúka až 5-násobný optický zoom. V iPhone 14 Pro Max nájdete iba 3-násobný optický zoom.

Slabšou stránkou je potom predná selfie kamera s rozlíšením 10,8 Mpx a podporou Auto-HDR či nakrúcania videí vo FullHD rozlíšení. Povedzme si na rovinu, že v tomto smere je zariadenie od Apple o niečo ďalej.

Prečítajte si tiež  JBL Xtreme 3 kúpite v zľave za vynikajúcu cenu. Má extrémny zvuk aj výdrž batérie

Čo sa týka videa, tak aj tu Google Pixel 7 Pro exceluje a podobne ako iPhone zvláda natáčať 4K pri 60 fps a keď chcete spomalené zábery, dočkáte sa rozlíšenia 1080p pri 240 fps. Pokiaľ vás zaujíma podrobnejší test, pozrite si video pod týmto odstavcom.

Vo výkone dominuje iPhone 14 Pro Max. Ani Google Pixel 7 Pro sa však nemá za čo hanbiť 

iPhone 14 Pro Max vs Google Pixel 7 Pro
Zdroj: YouTube / zollotech (úprava redakcie)

Poraziť Apple vo výkone mobilných zariadení sa pre konkurenciu stále javí ako nedosiahnuteľná úloha. Iste, Snapdragon 8 Gen 2 dokázal vyhrať v niektorých GPU porovnaniach no čo sa týka CPU, tu stále dominuje čip A16 Bionic, ktorý spoločnosť Apple predstavila v iPhone 14 Pro Max.

V Google Pixel 7 Pro sa nachádza procesor Google Tensor G2, ktorý je síce podľa testov slabší no určite to neznamená, že by ste sa mali tomuto zariadeniu vyhýbať. Ako píše portál Nanoreview, v priamom porovnaní v rámci testu AnTuTu 9 dosiahol čip A16 Bionic až 954 246 bodov, zatiaľ čo sa musel Tensor G2 uspokojiť „iba“ s 742 519 bodmi.

iPhone 14 Pro Max vs Google Pixel 7 Pro
Zdroj: YouTube / zollotech (úprava redakcie)

Rozdiel teda predstavuje približne 29 % a to nie je málo. Ako sme však naznačili vyššie, čip A16 Bionic je taký extrémne výkonný, že ho nedokáže poraziť ani o niekoľko mesiacov neskôr predstavený procesor Snapdragon 8 Gen 2. To, čo teda ponúka Google Pixel 7 Pro je na pomery Androidov viac ako dostačujúce a o výkon nebudete mať núdzu.

Bezpečnosť je na strane oboch súperov 

iPhone 14 Pro Max vs Google Pixel 7 Pro
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (úprava redakcie)

Možno si teraz poviete, že keď už má v jednej veci Google Pixel 7 Pro pohorieť, tak je to zabezpečenie. Predsa len sa v tomto zariadení nachádza Android 13, ktorý by sa mal dať prelomiť podstatne jednoduchšie, ako taký iOS 16. Aj v tomto smere ale zostanete zaskočení.

Nedávne súťaže v hackovaní totiž dokázali, že zatiaľ čo sa dá Samsung Galaxy S22 hacknúť už za 55 sekúnd, zabezpečenie, ktoré vám ponúka iPhone 14 Pro Max ale aj Google Pixel 7 Pro bolo v čase súťaži prakticky neprekonateľné.

Reklama
Reklama

A aby ste si nemysleli, že to bolo schválne, odmena za prekonanie zabezpečenia činila až 200 000 $ čo je vcelku zaujímavá motivácia. Domov si ju ale nikto neodniesol.

Oplatí sa Google Pixel 7 Pro? Tu je náš verdikt

iPhone 14 Pro Max vs Google Pixel 7 Pro
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (úprava redakcie)

Aj keď to nie je iPhone, veľakrát sa stretávame so zákazníkmi, ktorí potrebujú druhý služobný telefón a pýtajú sa na alternatívu. Google Pixel 7 Pro je určite jedno zo zariadení, ktoré by sme vám mohli odporučiť.

Prečítajte si tiež  Mac mini je najlacnejší počítač od Apple. Má extrémny výkon a teraz ho kúpite po zľave za výbornú cenu

Áno, má Android, ktorého sa veľa ľudí oprávnene bojí, no na druhej strane ide o vlajkovú loď od spoločnosti, ktorá samotný Android vyvíja.

Inými slovami, práve v tomto smartfóne, ktorý dnes na Slovensku kúpite za 863,66 € s DPH by mal konkurenčný operačný systém fungovať bez najmenších pochybení v porovnaní s inými značkami, kde má Android rôzne komplikované nadstavby.

Reklama
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Stále však berte do úvahy, že tento konkurent pre iPhone 14 Pro Max sa reálne predáva za podobnú cenu, ako základný 6,1″ iPhone 14. A minimálne ten by bol schopný predbehnúť v takmer každej disciplíne. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

iPhone 14 Pro Max vs Google Pixel 7 Pro
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (úprava redakcie)

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here