Jablková spoločnosť sa dnes postarala o vydanie novej developerskej bety pre systém MacOS Monterey. Od konferencie WWDC 2021 sa jedná už o druhé beta testovanie, v ktorom si developeri môžu „omakať“ chystanú aktualizáciu.

Ak patríte medzi vyvolených registrovaných vývojárov, môžete si novú betu stiahnuť prostredníctvom Apple Developer Center. Po inštalácii príslušného profilu sa dostupná beta objaví v nastaveniach softvérových updatov. Ako to už býva zvykom, Apple aj teraz odporúča neinštalovať betu na primárnom zariadení.

Monterey

Fanúšikovia cupertinskej firmy sa však môžu tešiť na otvorenú betu, ktorá by mala doraziť už za pár týždňov. MacOS Monterey dorazí s plným batohom užitočných vychytávok. Najväčšiu pozornosť si ukoristila funkcia Universal Control, ktorá nám dovolí využívať jednu myš, trackpad alebo klávesnicu na viacerých Apple zariadeniach.

Na novinky sa môže tešiť aj prehliadač Safari, ktorý dostane nový dizajn a podporu pre skupinové taby. Nezabúdajme však ani na FaceTime s priestorovým zvukom, portrétový mód pre Macy s čipom M1 alebo izoláciu okolitého hluku z pozadia.

Monterey

Podobným lákadlom je aj funkcia Shared With You, ktorá zastrešuje zdieľaný obsah z appky správ. Hudbu, podcasty, linky a fotky, ktoré s vami zdieľajú vaši priatelia tak nájdete pod jednou strechou.

Spustenia otvorenej bety pre systém MacOS Monterey by sme sa mali dočkať už v priebehu júla. Ktorá z noviniek vás oslovila najviac? Nenechajte si ujsť ďalšie články z našej redakcie, ktoré sú venované práve chystanej aktualizácii pre MacOS.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 makety: Pozrite sa ako bude vyzerať v porovnaní s iPhonom 12!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.