Telegram, aplikácia na zasielanie a prijímanie správ, ponúka novú prémiovú službu v snahe speňažiť svoju početnú používateľskú základňu. Ako píše AppleInsider, Telegram dnes funguje úplne zadarmo a používateľ si nemôže priplatiť za žiadne výhody.

V rámci zmeny, ktorú služba v súčasnosti aplikuje, bude Telegram Premium poskytovať predplatiteľom rozšírené funkcie, aby bol užitočnejší.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Prémiovú službu spoločnosť pôvodne potvrdila portálu TechCrunch, ale v tom čase nešla do veľkých podrobností ohľadom svojho plánu na generovanie príjmov. Cena prémiovej verzie apky by mala byť 4,99 dolára / mesačne (na Slovensku by to malo byť 4,49 € / mesačne).

S Telegram Premium získate niekoľko výhod

Pokiaľ ide o to, čo by používatelia mohli za tento poplatok očakávať, v príspevku na blogu sa píše, že Telegram Premium ponúkne zvýšenie veľkosti odosielaných súborov, pričom súčasný limit 2 GB narastie na 4 GB.

Rovnako tak sa platiaci používateľ stretne s uprednostňovaním rýchlejšieho sťahovania pre platiacich používateľov a aby toho nebolo málo, k dispozícii budú mať aj zvýšený počet kanálov, ktoré môžu sledovať (z 500 na 1 000). Telegram tiež spomína dodatočnú možnosť vytvorenia až 20 priečinkov chatu, pričom v každom z nich sa bude nachádzať cez 200 chatov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Prémioví používatelia budú tiež vedieť do aplikácie pridať štyri účty, pripnúť až 10 chatov na jednoduchšie čítanie, napísať dlhší životopis a vyhradiť si až 20 verejných odkazov na t.me. K dispozícii je aj konverzia hlasu na text, celoobrazovkové animácie pre nálepky, jedinečné reakcie, možnosti spravovania chatu, animované profilové obrázky a špeciálny odznak.

Telegram tvrdí, že to bude prvýkrát, čo aplikácia na okamžité zasielanie správ so stovkami miliónov používateľov zavedie prémiovú úroveň služieb. Zároveň trvá na tom, že tento vývoj „riadia predovšetkým používatelia a nie inzerenti“, pričom zakladateľ a výkonný riaditeľ Pavel Durov sa už skôr v júni vyjadril, že služba Premium je reakciou na dopyt používateľov týkajúci sa úložiska a šírky pásma.

Tento krok tiež pomôže Telegramu udržateľne stabilizovať svoje príjmy, zatiaľ čo bude pokračovať v raste. Po tom, čo v januári 2021 dosiahol 500 miliónov aktívnych používateľov, má dnes sociálna sieť o 200 miliónov ľudí viac.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -