Pokiaľ vlastníte MacBook, iMac alebo Mac mini, zbystrite pozornosť. Spoločnosť Apple pred malou chvíľou uviedla aktualizáciou macOS 12 Monterey, ktorá nahrádza minuloročného predchodcu macOS 11 Big Sur.

Tak ako sme očakávali, nový systém sprevádza aj úplne nový názov, ktorým je Monterey. V porovnaní s predchodcom sa nebavíme o tak veľkej revolúcii, no zopár zmien a vylepšení sa predsa len našlo.

V prvom rade musíme spomenúť väčšinu noviniek, ktoré sa vyskytli aj v iOS 15 či iPadOS 15. Okrem toho však pribudol aj takzvaný Universal Control, ktorý spája jednu myš a klávesnicu medzi operačným systémom macOS 12 Monterey a iPadOS 15.

Medzi ďalšie novinky patrí napríklad AirPlay pre Mac, vďaka čomu môžete prostredníctvom svojho počítača prehrávať hudbu alebo video z iPhonu a ďalších zariadení. Obrovskou inováciou sú Skratky pre zjednodušenie ovládania a prepracovaný dizajn aplikácie Safari.

Spomenúť môžeme aj režim šetrenia batérie, podporu priestorového zvuku (AirPods Pro a Max), Memoji na zamykacej obrazovke a mnoho iného.

Firma neupravila len používateľské rozhranie, aplikácie a podobné detaily. Zamerala sa aj na súkromie, ktorému v poslednej dobe venuje množstvo času. Zákazníci sa teda budú cítiť ešte bezpečnejšie.

Článok budeme aktualizovať 

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: WhatsApp prinesie v EÚ obrovské vylepšenie. Oceníte ho aj vy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -