Spoločnosť Apple včera spustila predobjednávky na nový MacBook Air M2, ktorý sa k prvým záujemcom dostane už o týždeň. Jednou z kľúčových vlastností nového Airka je návrat portu MagSafe na nabíjanie. S tým súvisí aj pridanie nových farebných variantov káblov USB-C na MagSafe, ktoré sú dostupné už aj samostatne.

Prečítajte si tiež  Apple spustilo predobjednávky na svoj MacBook Air 2022 (M2) aj na Slovensku. Takáto je jeho cena

Na rozdiel od starých verzií MagSafe je nový kábel MagSafe na USB-C oddelený od adaptéra do zásuvky, takže ho môžete kombinovať s výkonnejšou nabíjačkou. Keďže nový MacBook Air je k dispozícii v štyroch rôznych farbách, Apple vytvoril štyri rôzne verzie kábla, ktoré ladia so zariadením.

Nové káble sú dostupné vo farbách Space Gray, Silver, Midnight, a Starlight. Ak nemáte v pláne kúpu nového MacBooku Air, nové káble môžete využiť s minuloročnými modelmi MacBookov Pro. Oba laptopy totiž používajú rovnaký štandard MagSafe 3.

MagSafe cable
Zdroj: Apple

Kábel je pokrytý textilnou tkaninou, takže je oveľa odolnejší ako štandardné káble k iným zariadeniam. Jeho cena sa u nás vyšplhala na 55,00 €, čo síce nie je veľa, no treba myslieť na to, že je dodávaný bez adaptéra.

Na rozdiel od MacBooku Air sa však 14″ a 16″ MacBook Pro dodáva iba s bielym káblom MagSafe 3 bez ohľadu na to, ktorý farebný model ste si vybrali. Vďaka týmto novým farebným variáciám si zákazníci konečne môžu kúpiť kábel MagSafe 3, ktorý sa hodí k ich MacBooku Pro vo farbe Space Gray.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -