Presne v tridsiatich svetových krajinách boli spustené predobjednávky na nový iPhone 12 a iPhone 12 Pro (6,1″ verzie). Šialenstvo vypuklo o 14:00 nášho času a viacerí používatelia hlásili nedostupnosť serverov, ktoré nezvládli rekordný záujem zákazníkov.

Záujem o iPhone 12 je obrovský

Stalo sa presne to, čo sa dlhodobo očakávalo. Aj keď spoločnosť Apple začala predávať len iPhone 12 (6,1″) a iPhone 12 Pro (6,1″), zákazníkov to neodradilo od predobjednávok. Obrovský záujem dokonca nezvládli servery technologického giganta. Leaker Komiya informoval, že už po 9 minútach mali ľudia problémy, dostať sa na oficiálnu internetovú stránku.

- Reklama -

Našťastie tu bola ešte aplikácia Apple Store, ktorá sa používa napríklad na iOS zariadeniach. Nakupovať sa cez ňu dalo do cca 14:15, potom nasledoval rovnaký scenár ako s webom.

V súčasnosti sa situácia upokojila a internetové stránky fungujú bez väčších problémov. O tom, kedy bude iPhone 12 dostupný aj na našom trhu, nemáme žiadne oficiálne informácie. Akonáhle ale budú zverejnené, dozviete sa o tom ako prví.

Technologický gigant má z nášho pohľadu našliapnutíé na obrovský úspech. Pokiaľ je takýto záujem len o dve zo štyroch prevedení, čo sa bude diať koncom novembra pri začiatku predaja iPhonu 12 mini a iPhonu 12 Pro Max? Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, či sa na túto novinku tešíte.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.