Presne v tridsiatich svetových krajinách boli spustené predobjednávky na nový iPhone 12 a iPhone 12 Pro (6,1″ verzie). Šialenstvo vypuklo o 14:00 nášho času a viacerí používatelia hlásili nedostupnosť serverov, ktoré nezvládli rekordný záujem zákazníkov.

Záujem o iPhone 12 je obrovský

Stalo sa presne to, čo sa dlhodobo očakávalo. Aj keď spoločnosť Apple začala predávať len iPhone 12 (6,1″) a iPhone 12 Pro (6,1″), zákazníkov to neodradilo od predobjednávok. Obrovský záujem dokonca nezvládli servery technologického giganta. Leaker Komiya informoval, že už po 9 minútach mali ľudia problémy, dostať sa na oficiálnu internetovú stránku.

Našťastie tu bola ešte aplikácia Apple Store, ktorá sa používa napríklad na iOS zariadeniach. Nakupovať sa cez ňu dalo do cca 14:15, potom nasledoval rovnaký scenár ako s webom.

V súčasnosti sa situácia upokojila a internetové stránky fungujú bez väčších problémov. O tom, kedy bude iPhone 12 dostupný aj na našom trhu, nemáme žiadne oficiálne informácie. Akonáhle ale budú zverejnené, dozviete sa o tom ako prví.

Technologický gigant má z nášho pohľadu našliapnutíé na obrovský úspech. Pokiaľ je takýto záujem len o dve zo štyroch prevedení, čo sa bude diať koncom novembra pri začiatku predaja iPhonu 12 mini a iPhonu 12 Pro Max? Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, či sa na túto novinku tešíte.

zdroj

Prečítajte si tiež  Zabudnite na ďalší 5,4" mini iPhone. Apple ho postupne ukončí. Náhrada vás nepoteší
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.