Hoci je modelový rad iPhone 16 vzdialený ešte niekoľko mesiacov, nové informácie o jednotlivých verziách sa kopia raketovým tempom. Najnovším prídavkom do tejto kategórie je únik krytov, ktoré vďaka výrezom ukazujú, ako by mala vyzerať nová generácia smartfónov od spoločnosti Apple.

Už dlhšiu dobu sa špekuluje o tom, že Apple plánuje mierne zmeniť vizuál budúcich iPhonov. V prípade zmien by sme sa mali dočkať oživenia niekdajšieho dizajnu, hlavne čo sa týka zadného kamerového systému. Leaker Sonny Dickson sa v jednom zo svojich príspevkov na sociálnej sieti X podelil o uniknuté snímky obalov pre iPhone 16.

iPhone 16 prinesie dizajnové zmeny, ktoré poznáme

Minulý mesiac sa na internete objavili fotografie, ktoré poukazovali na nové (alebo skôr staré) usporiadanie modulu zadnej kamery. Panel, na ktorom budú objektívy umiestnené dostane tvar pilulky, podobne ako tomu bolo v prípade iPhonu X /XS z rokov 2017 a 2018.

Obal na iPhone 16
Zdroj: X / Sonny Dickson

Nový únik by mohol potvrdiť predchádzajúce tvrdenia o tom, že sa spoločnosť Apple plánuje vrátiť k niekdajšiemu dizajnu. Táto zmena by sa však mala týkať iba základných modelov iPhone 16 a iPhone 16 Plus, keďže v prípade tejto dvojice je možné umiestniť objektívy priamo pod seba. Prémiové verzie 16 Pro a 16 Pro Max by si mali zachovať „trojuholníkové“ rozloženie na zadnej strane.

Umiestnenie objektívov však nebude jedinou renesanciou, o ktorú sa spoločnosť Apple postará. Nadchádzajúci iPhone 16 by totiž mal priviesť aj nové farebné varianty, ktoré poznáme z predošlých generácií. Okrem iných farieb sa dočkáme napríklad návratu prevedenia „Rose Gold“, ktoré bola svojho času veľmi obľúbenou voľbou. V tomto prípade ale hovoríme o modeloch „Pro“, ktoré by mohli mať dokonca aj lesklý titánový rám.

iPhone 16 Pro farby
Zdroj: X / The Apple Hubs (úprava redakcie)

Ako už býva zvykom, nové iPhony sa ukážu na jesennej Apple konferencii. Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro môže dostať leštený titán. Apple ho spraví ešte prémiovejším

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -