Aj napriek tomu, že je služba Apple TV+ relatívne nová, už sa stihla potýkať s prvou žalobou. Francesca Gregorini obvinila tvorcov seriálu „Servant“ z kopírovania filmu „The Truth About Emanuel“ s podobným námetom a dejom. Úspešná však nebola.

Apple svojim seriálom nekopírovalo film

Pokiaľ máte radi záhadné seriály, „Servant“ je jeden z tých, ktoré si určite musíte pozrieť. Jeho tvorca, M. Night Shyamalan sa postaral o pútavý príbeh a napínavú atmosféru. To sa však nepáčilo režisérke Francesce Gregorini, ktorá v roku 2013 natočila film „The Truth About Emanuel“, s podobným námetom.

Podľa jej žaloby použila spoločnosť Apple spolu s režisérom M. Night Shyamalanom rovnakú zápletku, filmový jazyk, postavy a tak isto spôsob „rozprávania“ príbehu. Samotný film hovoril o 17 ročnom dievčati starajúcom sa o bábiku, ktorá mala byť náhradou za zosnulé dieťa. Pokiaľ niekto z vás už videl „Servant“, určite uzná, že námet je veľmi podobný.

Producenti seriálu na Apple TV+ boli zažalovaní. Vraj okopírovali film!
Apple svojim seriálom nekopírovalo film. Žaloba bola zamietnutá.

Ku všetkému sa samozrejme vyjadrila aj spoločnosť Apple. V oficiálnom vyhlásení povedala, že seriál určite nekopíroval film, pretože sa na ňom pracovalo ešte pred rokom 2013. Sudca si samozrejme podrobne preštudoval všetky dokumenty a rozhodol, že „Servant“ nie je dosť podobný „The Truth About Emanuel“. To znamená, že k súdnemu konaniu napokon nedôjde…

Uvidíme, či tento prípad režisérska Francesca Gregorini ešte nejakým spôsobom napadne alebo nie. Každopádne je to pre Apple veľmi dobrá správa, nakoľko je odbremenené od súdneho konania. Videli ste „Servant“? Napíšte nám do komentára, či sa vám tento seriál páčil alebo nie…

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slováci si môžu pozrieť film Invalid ONLINE
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.