Od Apple eventu, na ktorom budú predstavené nové produkty jablkovej spoločnosti nás delí  už len niekoľko dní. Apple pri tejto príležitosti láka na novinky, ktorých sa dočkáme s príchodom novej aktualizácie iOS. Pozrite si na čo všetko sa môžeme tešiť v iOS 15, ktorý Apple teasuje v natívnej aplikácii Tipy pre iPhone.

Apple upozorňuje užívateľskú komunitu na prichádzajúce funkcie a možnosti iOS 15 prostredníctvom notifikácie, ktorá vám prinesie odkaz na krátky prehľad všetkého dôležitého, čo aktualizácia prinesie. Ak ste ale notifikáciu neobdržali, nemusíte zúfať. K prehľadu sa jednoducho dostanete otvorením natívnej appky Tipy. Článok so sumárom všetkých funkcií aj s fotografiami sa vám zobrazí na vrchnej strane feedu s tipmi.

Prečítajte si tiež  iOS 15: Všetky novinky, ktoré dorazia do aplikácie Počasie pre iPhone

Krátky prehľad sprístupňuje informácie k očakávaným funkciám, ktoré si budeme už čoskoro môcť vychutnať aj mimo skúšobnej beta verzie. Niektorých funkcií sa však nedočkáme hneď pri prvotnom spustení nového updatu. Jednou z nich je napríklad SharePlay pre aplikáciu FaceTime, ktorá ponúkne možnosť zdieľania obrazovky pre iných užívateľov v rámci hovoru. Apple v prehľade teasuje nasledujúce novinky:

Potláčanie okolitého zvuku

V hovoroch prostredníctvom služby FaceTime si v iOS 15 budeme môcť nastaviť režim zvuku tak, aby boli ostatné hlasy odizolované. K dispozícii bude trojica nasledovných režimov: Štandardný, Izolácia hlasu a Široké spektrum.

iOS 15

Funkcia zdieľané s vami

Jedná sa o možnosť, ktorá bude zoskupovať všetky fotky, hudobné skladby alebo webové stránky, ktoré s vami boli zdieľané prostredníctvom aplikácie Správy. Táto funkcia bude dostupná ako pre Fotky, tak aj pre Hudbu, kde sa vám automaticky zobrazí album podľa kontaktov, ktorý s vami daný obsah zdieľal.

iOS 15

Režim Môj čas

Okrem klasických režimov ako Lietadlo alebo Nerušiť, ktoré máme momentálne na výber pribudne očakávaná možnosť manuálneho nastavenia režimu. Pomocou funkcie môj čas si môžete navoliť vlastné módy so špecifickými nastaveniami pre vami zvolené appky. Vy sa tak rozhodnete z akej aplikácie chcete alebo nechcete prijímať upozornenia alebo ktorí užívatelia vás po zapnutí režimu nemôžu kontaktovať.

iOS 15

Nové zobrazenie notifikácií

Novej funkcionality sa dočká aj feed s hláseniami. Nový iOS 15 bude pre užívateľov pripravovať sumár hlásení z aplikácií, z ktorých máte povolené upozornenia vo forme prehľadov na ploche iPhonu.

iOS 15

Nové mapy a navigácia v mestách

iPhone bude v rámci iOS 15 schopný snímať okolie cez fotoaparát a následne vykresliť ukazovateľ pre cestu pomocou navigácie. Nie veľmi potešujúcou správou však je, že funkcie sa dočkáme iba vo vybraných mestách.iOS 15

Safari a nové usporiadanie tabov

Po vzore nových tabov pre systém MacOS Monterey sa redizajnu dočká aj Safari pre iOS 15. Pribudne možnosť s názvom „Skupiny tabov„, v ktorej bude možné zoskupovať a následne prepínať medzi webovými stránkami.

iOS 15

Označenie a výber textu na fotkách 

Vďaka funkcii Live Text bude možné vyberať a následne kopírovať text z vyhotovených fotografií. Táto možnosť predstavuje výborného pomocníka pre písanie poznámok, rýchle prepisovanie názvov produktov a mnoho iného. Možnosť sa zíde napríklad aj pri prepisovaní telefónneho čísla. Po vytvorení fotky s kontaktnými údajmi dostanete možnosť uložiť číslo, poslať správu alebo priamo zavolať.

iOS 15

Na ktorú z blížiacich sa noviniek sa tešíte najviac? Nenechajte si ujsť ďalšie články z našej redakcie, ktoré sa venujú téme iOS15 a funkciám novej aktualizácie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
CEZApple
ZDROJApple
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.