S príchodom novej aktualizácie iOS 15, ktorá na naše iPhony dorazí už onedlho, sa dočkáme niekoľkých zaujímavých funkcií. Jednou z aplikácií, ktorá sa dočká kompletného redizajnu je Počasie. Tento krok je z veľkej časti podporený minuloročnou akvizíciou aplikácie Dark Sky, ktorej prvky sa objavia práve v natívnej apke.

Jednou z najzásadnejších zmien bude zmena užívateľského rozhrania, ktoré dostane „kartový systém„. Na jednotlivých kartách sa budú nachádzať rôzne kategórie, ktoré ponúknu špecifické informácie, podobne ako v prípade sekcie Nastavení v iOS.

- Reklama -

iOS 15 počasie

Nový dizajn a interface

Aplikácia si samozrejme zachová určité kontúry, s ktorými sme sa mali možnosť zoznámiť v doterajších verziách iOS. Hlavné okno s prehľadom informácií a momentálnej situácie v danej oblasti však bude dopĺňať nová 10-dňová predpoveď. V tabe predpovede sa nachádzajú ikonky a šablóny, ktoré poslúžia k lepšiemu prehľadu o teplote, zrážkach a oblačnosti.

Okrem toho sa dočkáme nových modulov ako ukazovateľ kvality ovzdušia, vlhkosti alebo UV index. Updatu sa dočká aj zobrazenie východu a západu slnka, modul tlaku a viditeľnosti. Pre každý z ukazovateľov Apple pripravilo aj grafické zobrazenie, ako napríklad pre smer vetra alebo výšku UV indexu počas celého dňa.

Mapy počasia

Systém iOS 15 po prvýkrát ponúkne aj mapy počasia na celú obrazovku, vďaka ktorým budeme môcť sledovať teplotnú alebo poveternostnú situáciu v reálnom čase. Mapy sa tiež dočkajú veľmi jednoduchého a efektívneho prístupu, pričom ich zobrzaenie bude možné vyvolať jednoducho stlačením ikonky zloženej mapy, ktorá sa nachádza v ľavom hornom rohu obrazovky.

iOS 15 počasie

Negatívom však je, že niektorých funkcií sa (aspoň zatiaľ) dočkajú len vybrané krajiny. Napríklad kvalita ovzdušia bude v prvej vlne sprístupnená pre štáty ako Kanada, Holansko, Čína, Nemecko, Francúzsko, IndiaJužná Kórea, Veľká Británia, Mexiko a USA. Podobný zoznam krajín sa očakáva aj pri funkcii upozornení na rýchlu zmenu počasia.

Animované pozadie

Upgradom dizajnu prejde aj samotné pozadie aplikácie, ktoré sa dočká tisícok nových animácií. Či už sa jedná o pozíciu slnka, úhrn zrážok, oblačnosti alebo búrok – aplikácia bude zobrazovať všetky informácie nielen v číselnej a slovnej podobe, ale aj pomocou grafiky a animácií.

Animované pozadie sa bude počas celého dňa meniť, v závislosti od momentálnej situácie. Funkcia bude dostupná pre všetky iPhony, ktoré disponujú aspoň čipom A12 Bionic alebo novším. Staršie jablkové telefóny sa bohužiaľ budú musieť zaobísť bez tejto vychytávky.

iOS 15 počasie

Na ktorú z chystaných noviniek v rámci systému iOS 15 sa tešíte najviac vy? Nenechajte si ujsť aj ostatné články z našej redakcie, ktoré sa venujú nadchádzajúcej aktualizácii.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.