Operačný systém určený pre iPhone či iPad je dôležitý a každý rok vylepšovaný. Tento rok by sme sa mali dočkať ďalšej verzie, ktorá je už zdá sa z veľkej časti hotova. Apple testuje iOS 13, čo sa prejavilo priamo v štatistikách serveru Macrumors.com.

Apple testuje iOS 13 – postupne rastúce návštevy

Apple testuje iOS 13 už pomerne dlhú dobu. O tento fakt sa s nami ale server Macrumors.com podelil až dnes. Podľa jeho sledovaní z grafov cez Google Analythics zariadenia s týmto operačným systémom navštevujú jeho stránku už niekdy od októbra minulého roka. V novembri a decembri sa návštevy neustále zvyšovali až do Vianočných sviatkov kedy výrazne poklesli.

- Reklama -

Dôvod bol samozrejme taký, že v Apple mali voľno a nikto v tom čase nechodil do práce. Teraz ale voľno skončilo a Apple testuje iOS 13 opäť na plné obrátky (návštevy opäť výrazne poskočili).

Apple testuje iOS 13 - systém už je z veľkej časti hotový - svetapple.sk
Apple testuje iOS 13 – systém už je z veľkej časti hotový – svetapple.sk

Apple pracuje s výrazným predstihom

Ako môžeme vidieť Apple na novom operačnom systéme pracuje s dôležitým predstihom. Dôvod je jednoduchý, nakoľko má na jeho vývoj v podstate len jeden rok musí ho vyladiť na 100% aby neobsahoval žiadne chyby a aby sa v rýchlosti prinajhoršom vyrovnal starej verzií.

To čo v iOS 13 uvidíme zatiaľ presne určiť nevieme. Ako sa ale povráva niekde v kuloároch, novinka má priniesť funkcie, ktoré už boli pripravené pre iOS 12 avšak Apple sa s nimi rozhodlo ešte jeden rok počkať. Nevieme presne o čo pôjde ale ak bude všetko dobre optimalizované, bude so systémom spokojní.

iOS 12 sa taktiež vyvíjal pomerne skoro a dopadol veľmi dobre. Staršie zariadenia s ním nemajú najmenší problém a aj taký iPhone SE pracuje rýchlo a spoľahlivo. Jeho predstavenie očakávame o niekoľko mesiacov na vývojárskej konferencií WWDC19, ktorú Apple každý rok organizuje v USA. Nechajme sa teda prekvapiť. O všetkom vás samozrejme budeme informovať.

Apple testuje iOS 13 - systém už je z veľkej časti hotový - svetapple.sk
Apple testuje iOS 13 – systém už je z veľkej časti hotový – svetapple.sk

zdroj: macrumors

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.