Spoločnosť Apple len v pondelok na WWDC 2022 predstavila nový operačný systém iOS 16, ktorý je už teraz možné stiahnuť do zariadenia prostredníctvom prvej vývojárskej beta verzie.

A hoci ide v tomto štádiu len o rannú verziu systému, ktorá zaručene nebude fungovať tak ako má, youtuber iAppleBytes sa vo svojom poslednom videu zameral na jej rýchlosť a stabilitu.

Nie je žiadnym tajomstvom, že prvé beta verzie nových generácií operačných systémov od spoločnosti Apple nebývajú príliš vydarené. Okrem toho, že pri nich cítiť stratu výkonu sa používatelia stretávajú aj s rýchlym vybíjaním batérie, sekaním či padaním apiek.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Toto všetko sa deje aj na iOS 16, čo vám vieme potvrdiť z vlastných skúseností. Na strane druhej ale nejde o taký problém, že by sa novinka nedala vôbec používať. Ak si ju však chcete nainštalovať, toto rozhodnutie radšej veľmi dobre zvážte. Aj my na to používame sekundárne zariadenie.

Operačný systém je zatiaľ pomalý. Trpia tým hlavne najstaršie iPhony

Zdroj: AppleInsider

V prípade testu, ktorý si môžete pozrieť na videu pod týmto odstavcom, je jasne vidieť, že čím starší iPhone, tým zvláda iOS 16 horšie. Novinka už nepodporuje iPhone 6S ani iPhone 7, no je cítiť, že si s ňou celkom hravo nevie poradiť ani modernejší iPhone 8 či dokonca iPhone XR.

Prečítajte si tiež  Toto je 7 problémov, ktorými trpia AirPods a môžete sa s nimi stretnúť aj vy

Na strane druhej ale netreba zabúdať, že Apple má ešte celé tri mesiace na to, aby všetky chyby a nedostatky vyladilo. Oficiálna verzia iOS 16 bude totiž k dispozícii až v septembri po predstavení nového iPhonu 14.

Ak už tento systém testujete aj vy, napíšte nám do komentára svoje skúsenosti a poznatky. Tešíme sa na ne.

 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.