Ako upozorňuje PhoneArena, podľa posledného tweetu od iHacktu ileaks, sa spoločnosť Apple zameriava na to, aby mal jej tohtoročný iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max v benchmark teste Antutu vyšší výkon, než 896 000 bodov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Týmto spôsobom by obe zariadenia dosiahli zhruba sedem percentný nárast v porovnaní s iPhonom 13 Pro a iPhonom 13 Pro Max. Pokiaľ by sme sa pozreli čisto na hardvér nového čipu A16 Bionic (5 nm), GPU by si malo polepšiť o 35 %, zatiaľ čo GPU až o 42 %. To sú vcelku slušné hodnoty.

Základný iPhone 14 a iPhone 14 Max dostanú čip A15 Bionic z minulého roka, ktorý však stále dokáže ponúknuť viac ako dostatok výkonu na niekoľkoročné používanie. Apple sa bude snažiť týmto spôsobom prehĺbiť rozdiel medzi dostupnými a „Pro“ verziami.

Výdrž batérie sa má dramaticky zlepšiť 

To je však len polovica príbehu. V druhej časti tweetu sa totiž leaker zaoberá výdržou batérie. Podľa jeho správy zvládne iPhone 14 Pro až o 2 hodiny a 10 minút viac na jedno nabitie, než jeho minuloročný predchodca iPhone 13 Pro. Toto by vysvetľovalo prítomnosť hrubšieho šasi, ktoré sa objavilo na maketách.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

V zariadení by bolo jednoducho ešte viac miesta na akumulátor, ktorý by mohol aj v menšom 6,1″ prevedení prekročiť kapacitu 4 000 mAh. Percentá by však mali ubúdať o niečo rýchlejšie, kvôli energeticky náročnejšej funkcii Always-on, ktorú iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max ponúkne tiež.

Každopádne, ak spoločnosť Apple učiní takýto krok, týkať by sa mal aj lacnejšieho iPhonu 14 a iPhonu 14 Max. A keďže tieto modely nemajú mať ProMotion a ani Always-on displej, ich výdrž môže predbehnúť všetko, na čo sme dnes zvyknutí. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -