Ako upozorňuje PhoneArena, podľa posledného tweetu od iHacktu ileaks, sa spoločnosť Apple zameriava na to, aby mal jej tohtoročný iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max v benchmark teste Antutu vyšší výkon, než 896 000 bodov.

Týmto spôsobom by obe zariadenia dosiahli zhruba sedem percentný nárast v porovnaní s iPhonom 13 Pro a iPhonom 13 Pro Max. Pokiaľ by sme sa pozreli čisto na hardvér nového čipu A16 Bionic (5 nm), GPU by si malo polepšiť o 35 %, zatiaľ čo GPU až o 42 %. To sú vcelku slušné hodnoty.

- Reklama -

Základný iPhone 14 a iPhone 14 Max dostanú čip A15 Bionic z minulého roka, ktorý však stále dokáže ponúknuť viac ako dostatok výkonu na niekoľkoročné používanie. Apple sa bude snažiť týmto spôsobom prehĺbiť rozdiel medzi dostupnými a „Pro“ verziami.

Výdrž batérie sa má dramaticky zlepšiť 

To je však len polovica príbehu. V druhej časti tweetu sa totiž leaker zaoberá výdržou batérie. Podľa jeho správy zvládne iPhone 14 Pro až o 2 hodiny a 10 minút viac na jedno nabitie, než jeho minuloročný predchodca iPhone 13 Pro. Toto by vysvetľovalo prítomnosť hrubšieho šasi, ktoré sa objavilo na maketách.

V zariadení by bolo jednoducho ešte viac miesta na akumulátor, ktorý by mohol aj v menšom 6,1″ prevedení prekročiť kapacitu 4 000 mAh. Percentá by však mali ubúdať o niečo rýchlejšie, kvôli energeticky náročnejšej funkcii Always-on, ktorú iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max ponúkne tiež.

Každopádne, ak spoločnosť Apple učiní takýto krok, týkať by sa mal aj lacnejšieho iPhonu 14 a iPhonu 14 Max. A keďže tieto modely nemajú mať ProMotion a ani Always-on displej, ich výdrž môže predbehnúť všetko, na čo sme dnes zvyknutí. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -