Apple sa pokúša rozširovať svoje služby aj na „cudzích platformách“. Hovoríme predovšetkým o inteligentných televízoroch. LG dneska uviedlo, že jeho zariadenia z roku 2018 prinesú už čoskoro novú aplikáciu Apple TV. Najnovšie filmy alebo seriály spustíte oveľa jednoduchšie než pred tým.

Apple TV prichádza do televízorov LG

Jablková spoločnosť spolupracuje s viacerými výrobcami moderných TV na implementácií služieb do ich systémov. Nepotrebujete na to dokonca ani najnovší hardvér. Pokojne vám stačí televízor z roku 2018 a následná inštalácia aktualizácie.

Presne takýmto spôsobom sem onedlho dostanete aplikáciu Apple TV, kde si môžete požičať alebo zakúpiť rôzny obsah a takisto predplatiť Apple TV+.

Začiatkom tohto roka bola novinka sprístupnená len pre televízory z roku 2019 v Spojených štátoch a ďalších 80 krajinách po celom svete. LG vtedy uviedlo, že ju časom rozšíri aj na staršie modely. Presne to sa teraz deje… K samotnej aplikácii sa dostanete jednoducho cez Home Launcher.

Skvelou správou na záver ostáva, že výrobca prisľúbil plnú podporu AirPlay 2 či HomeKit pre takmer všetky inteligentné TV vyrobené po roku 2018 (dostupná bude v k októbri 2020). Pokiaľ teda vlastníte takýto televízor, niekoľkými dotykmi môžete zrkadliť obrazovku z iPhonu, iPadu alebo Macu. Do komentára nám napíšte aké máte skúsenosti s týmito funkciami vy. Za nás bežia super, no otestovali sme ich len na produktoch od Samsungu…

Prečítajte si tiež  macOS Catalina vs. macOS Big Sur - porovnanie zvukových efektov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.