V obchode App Store sa dnes objavila dlho očakávaná špecializovaná aplikácia na klasickú hudbu. Apple Music Classical bude dostupná až koncom marca, no predobjednať si ju môžete už teraz. O jej oficiálnom spustení tak budete okamžite informovaní.

V roku 2021 spoločnosť Apple oznámila, že kúpila službu na streamovanie klasickej hudby Primephonic a prostredníctvom novej aplikácie venovanej tomuto žánru ju začlení do služby Apple Music. Prešlo síce veľa času, no aplikácia Classical bude oficiálne vydaná 28. marca 2023. V rámci predplatného Apple Music alebo Apple One je súčasťou bezplatnej aplikácie.

Apple Music Classical na iPhone
Zdroj: MacRumors

Aplikácia ponúka jednoduché rozhranie na interakciu s klasickou hudbou, podobné ako v prípade štandardnej apky. Na rozdiel od existujúcej aplikácie Apple Music umožňuje Apple Music Classical používateľom vyhľadávať podľa skladateľa, diela, dirigenta alebo katalógového čísla.

Apple Music Classical bude pri spustení podporovať iba zariadenia so systémom iOS 15.4 alebo novším. Verzia aplikácie pre Android sa podľa tvorcov tiež objaví už čoskoro.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Ako vyzerá hliník na iPhone 12 pod mikroskopom? Odpovie vám Oppo Find X3 Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -