Jedna z najväčších sociálnych sietí na svete, ktorá svoj „boom“ zažíva posledných 5 rokov, prichádza s ďalšou zaujímavou zmenou. Ako uvádza portál 9to5mac, tvorcovia si budú môcť zarobiť viac peňazí vďaka dlhším videám. TikTok pritom nehľadí na to, že ľudia preferujú predovšetkým kratšie videá, ktoré im nezaberajú veľa času.

Prečítajte si tiež  Google ako najpopulárnejšia doména? Zabudnite, predbehol ho TikTok

Ešte minulý rok sa začalo testovanie viacerých formátov dlhších videí. Na miesto jednej minúty teda niektorí tvorcovia dostali možnosť natáčania až trojminútových videí.

Sociálna sieť však pokračovala ďalej a sprístupnila aj 5 minútové videá a pre malú skupinu tvorcov dokonca aj 10 minútové videá. Tým sa už pomaly začala vyrovnávať video-knižnici YouTube.

Ľudia dlhšie videá nechcú. Prečo s nimi teda TikTok plánuje prísť? Všetko je to o peniazoch

Po celý čas však išlo o beta testy, ktoré mali ukázať, ako ľudia reagujú na nové formáty. Na základe meraní sa zistilo, že väčšina používateľov považuje pozeranie dlhších ako jednominútových videí za stresujúce. Napriek tomu sa ale na TikTok dostanú. Prečo?

Odpoveď je úplne jednoduchá a opäť sú za ňou peniaze. Áno, ľudia síce radšej sledujú kratšie videá, no tvorcovia v nich majú automaticky menšie možnosti na propagovanie výrobkov alebo širšiu spoluprácu s firmami. Keď budú teda videá dlhšie, automaticky to zvýši zisky a možno aj popularitu sociálnej siete.

Prečítajte si tiež  TikTok využíva svoju silu naozaj kreatívne. Používateľom bude rozvážať ich obľúbené jedlá z videí

Je to určite zaujímavý krok a my budeme sledovať, ako sa celá platforma TikTok bude vyvíjať ďalej. Dajte nám vedieť do komentára, či túto sociálnu sieť používate aj vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.