Je úplne bežné, že po vydaní nových operačných systémov má používateľ niekoľko dní na to, aby sa vrátil späť. Túto možnosť využívajú predovšetkým tí, ktorí majú s novinkou problémy. Obdobie trvá cca 1-2 týždne a potom je downgrade zakázaný. Presne to sa teraz stalo s iOS 14.

Na iOS 14 sa už nevrátite

Ak ste si nainštalovali iOS 14, existuje veľká šanca, že vám systém nefunguje správne. Sťažujú sa na to používatelia z celého sveta v rámci všetkých zariadení.

Technologický gigant sa pokúsil len pár dní po vydaní veľkého updatu priniesť aspoň malú aktualizáciu (iOS 14.0.1).

Vylepšenie sa zameralo na opravu chyby, ktorá spôsobovala nečakaný reštart aplikácií od vývojárov tretích strán (ktoré boli nastavené ako predvolené). Okrem toho tu kompetentní dali dokopy aj nemožnosť pripojenia k niektorým Wi-Fi sieťam.

Ako už býva zvykom, malá aktualizácia mala zlepšiť výdrž batérie a tak isto eliminovať drobné chyby. U nás v redakcii sme žiadne zmeny nepostrehli, no našťastie sa systém ani nezhoršil.

Presne preto nám vôbec neprekáža, že sa už nedá vrátiť späť na iOS 14. Jedná sa o verziu, ktorá na tom bola o niečo horšie než iOS 14.0.1 .

V blízkej budúcnosti očakávame príchod iOS 14.2. Dúfajme, že tento update napraví všetky neduhy predchodcu. Chýb je viac ako dosť a pre Apple je výzvou aby ich v dohľadnom čase odstránilo. Niektorým používateľom to už začína pripomínať Android, čo nie je najlepšia vizitka pre jablkovú spoločnosť.

Do komentára nám napíšte, ako ste na tom po aktualizácii na iOS 14.0.1 vy. Zmenilo sa niečo alebo je všetko „pekne po starom“? Uveďte prosím aj konkrétny model zariadenia.

Prečítajte si tiež  Veľké porovnanie výdrže batérie od iOS 10 až po iOS 14 na iPhone 6S!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.