Od vydania nových operačných systémov sa ľudia trápia s najrôznejšími chybami. Týkajú sa bugov, nestability alebo zhoršenej výdrže batérie. No a hoci panuje všeobecné povedomie o tom, že výrobky od Apple sú dokonalé, teraz priznal problémy aj sám výrobca.

iOS 14 a watchOS 7 nemusí fungovať správne

Sprístupnenie nových operačných systémov neprebehlo úplne hladko. Niektorí používatelia sa sťažujú na najrôznejšie nedostatky, ktoré im strpčujú život.

Netýka sa to iba majiteľov starších zariadení. Problémy majú aj najmodernejšie iPhony 11 Pro alebo Apple Watch Series 6. Technologický gigant doposiaľ mlčal a vydal jednu malú aktualizáciu, ktorá však v zásade nič veľké nerieši.

Teraz prichádza podporný dokument na oficiálnych internetových stránkach. Netýka sa iba iOS 14 ale aj softvéru pre inteligentné hodinky Apple Watch.

Ako iste viete, watchOS 7 má tiež svoje muchy a nie je ich málo. Ľudia kritizujú chyby s GPS, časté reštarty a problematickú synchronizáciou. No a ak ste očakávali vecnú radu a pomoc zo strany výrobcu, v praxi sa zrejme nič nové nedozviete.

Obnovte zariadenie do továrenských nastavení

Je síce pravda, že kompetentní pracujú na náprave všetkých nedostatkov, no vydanie funkčných updatov môže trvať ešte týždne či mesiace.

Používateľom teda zostáva niekoľko riešení. Tým úplne najzákladnejším je odpárovanie a opätovné spárovanie Apple Watch. Jednoduchý proces by mohol pomôcť eliminovať väčšinu problémov.

Ako sme sa však dozvedeli, nefunguje všetkým. Pokiaľ patríte medzi túto skupinu ľudí, nezostáva vám nič iné ako obnoviť zariadenie do továrenských nastavení. No a to je tá menej príjemná časť, ktorá sa týka iPhonu aj Apple Watch.

Ešte pred tým ako s ňou začnete, radi by sme vás upozornili na niekoľko faktov. Pred týmto procesom vždy zálohujte svoje zariadenia (iCloud alebo do počítača). Je to absolútny základ, ktorý vám zabezpečí ochranu dát.

Tak isto by ste mali vedieť, že ani takýto veľký krok nemusí v konečnom dôsledku pomôcť. Nové operačné systémy sú chybami evidentne preplnené. Časom sa tak môžu vrátiť. Proces obnovy pritom trvá aj niekoľko hodín. Dobre si zvážte, či vám to stojí za to.

Na Apple Watch alebo iPhone vyvoláte obnovu následujúcim spôsobom: Nastavenia > Všeobecné > Resetovanie > Vymazať celý obsah a nastavenia.

Do komentára nám napíšte, ako sa na iOS 14 a watchOS 7 pozeráte vy. Našim odporúčaním ná záver je ponechať si dávku trpezlivosti a chvíľu počkať (aj s problémami). Myslíme si, že ich Apple už o niekoľko dní napraví.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 10.3.2 Public Beta 1
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.