Od vydania nových operačných systémov sa ľudia trápia s najrôznejšími chybami. Týkajú sa bugov, nestability alebo zhoršenej výdrže batérie. No a hoci panuje všeobecné povedomie o tom, že výrobky od Apple sú dokonalé, teraz priznal problémy aj sám výrobca.

iOS 14 a watchOS 7 nemusí fungovať správne

Sprístupnenie nových operačných systémov neprebehlo úplne hladko. Niektorí používatelia sa sťažujú na najrôznejšie nedostatky, ktoré im strpčujú život.

- Reklama -

Netýka sa to iba majiteľov starších zariadení. Problémy majú aj najmodernejšie iPhony 11 Pro alebo Apple Watch Series 6. Technologický gigant doposiaľ mlčal a vydal jednu malú aktualizáciu, ktorá však v zásade nič veľké nerieši.

Teraz prichádza podporný dokument na oficiálnych internetových stránkach. Netýka sa iba iOS 14 ale aj softvéru pre inteligentné hodinky Apple Watch.

Ako iste viete, watchOS 7 má tiež svoje muchy a nie je ich málo. Ľudia kritizujú chyby s GPS, časté reštarty a problematickú synchronizáciou. No a ak ste očakávali vecnú radu a pomoc zo strany výrobcu, v praxi sa zrejme nič nové nedozviete.

Obnovte zariadenie do továrenských nastavení

Je síce pravda, že kompetentní pracujú na náprave všetkých nedostatkov, no vydanie funkčných updatov môže trvať ešte týždne či mesiace.

Používateľom teda zostáva niekoľko riešení. Tým úplne najzákladnejším je odpárovanie a opätovné spárovanie Apple Watch. Jednoduchý proces by mohol pomôcť eliminovať väčšinu problémov.

Ako sme sa však dozvedeli, nefunguje všetkým. Pokiaľ patríte medzi túto skupinu ľudí, nezostáva vám nič iné ako obnoviť zariadenie do továrenských nastavení. No a to je tá menej príjemná časť, ktorá sa týka iPhonu aj Apple Watch.

Ešte pred tým ako s ňou začnete, radi by sme vás upozornili na niekoľko faktov. Pred týmto procesom vždy zálohujte svoje zariadenia (iCloud alebo do počítača). Je to absolútny základ, ktorý vám zabezpečí ochranu dát.

Tak isto by ste mali vedieť, že ani takýto veľký krok nemusí v konečnom dôsledku pomôcť. Nové operačné systémy sú chybami evidentne preplnené. Časom sa tak môžu vrátiť. Proces obnovy pritom trvá aj niekoľko hodín. Dobre si zvážte, či vám to stojí za to.

Na Apple Watch alebo iPhone vyvoláte obnovu následujúcim spôsobom: Nastavenia > Všeobecné > Resetovanie > Vymazať celý obsah a nastavenia.

Do komentára nám napíšte, ako sa na iOS 14 a watchOS 7 pozeráte vy. Našim odporúčaním ná záver je ponechať si dávku trpezlivosti a chvíľu počkať (aj s problémami). Myslíme si, že ich Apple už o niekoľko dní napraví.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

11 KOMENTÁRE

  1. Mne ide pomalsie iPhone 7
    Sem tam mi seka, ked otvorim fotky a dam prehrat video trva mu to 2-3sekundy kym video spusti. 13tka to nerobila, isla svizne… a pritom nevidim ziadny rozdiel medzi 13 a 14 jedine ze mi mrzne mobil.

  2. iPhone SE 2020 , počas telefonovania mi hovor padne na 13 to neurobilo ani raz . Batéria už nevydrží ako na 13 a k tomu nemôžem nakupovať v Apple store cez Id účet len cez kartu sa dá . Asi sa vrátim nazad na android

  3. Ja mám iPhone 11 pro max ultra lite cxs SE Sagem GA 628. Kúpil som ho z Globtelu a má len 3kg aj s puzdrom na opasok. Je to najmodernejšia verzia iPhone jallapeño. Stiahol som si tiež aktualizáciu Symbian 14.3.54.66.32 a chytím na to aj Pro Sieben. Stál len 2.590 EUR a má veľmi kvalitnú nabíjačku. Vydrží až 18 nabití, až potom sa zlomí. Za cenu 2.590 EUR úžasné, nie? A dokonca v originálnom puzdre sa doškriabe mobil len na 30%. Celkom kvalitný materiál. A takisto úžasné sklíčko Gorila Orangutan 3.0, prejdem nechtíkom a ryha iba ako po korčuli. Ale nevadí, ja chcem, aby ho ostatní poznali podľa jabĺčka, veď som nejaká trieda, nie?

  4. Mám XR a Watch SE. Žiaden problém pri najnovšej verzii som si nevšimol. Dokonca mám dojem že batéria na iPhone vydrží o niečo dlhšie.

  5. Aktuálne mám na XS od kúpy verziu 12.3.1 a to z toho dôvodu, že už ma nebavilo nonstop čítať o chybovosti “novej” 13ky…až ma nakoniec prestalo baviť čakať na stabilnú verziu. S 14kou to bude asi obdobné… Je to silno smutné, že niečo takéto sa deje na tak drahých zariadeniach ako iPhony sú… Nemam problém s DFU inštaláciou, ale očividne tu problémy nekončia… Škoda… zlatý iOS6 čo sa stability týka….

  6. Ja mam iPhone 8 a po prechode na iOS 14 mam s bateriou problemy. Najprv na bete 1 a 2, to som si dal naspat iOS 13 a posledne 2 tyzdne aj na oficialnom iOS 14.0.1. Skusil som aj restore cez Mac, no stale tak isto.
    Na iOS 13 som za hodinu nejakeho pouzivania minul okolo 20%, teraz to je za hodinu nejakych 30%.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here