iOS 12.4.9 a tvOS 8.4.3

Pokiaľ vlastníte staršie zariadenie, pravdepodobne vás včera zaskočila aktualizácia softvéru. Týka sa to predovšetkým iPhonu 6 či 5S a Apple TV 3. generácie. Na tieto produkty už nenainštalujete iOS 14.2/tvOS 14.2 no môžete si pridať drobný update označený ako iOS 12.4.9/tvOS 8.4.3.

Hoci sa nejedná o nič prevratné, Apple sľubuje aspoň drobné opravy chýb a nedostatkov. Tak isto by sa mala zvýšiť bezpečnosť systému. Aktualizácia je samozrejme zadarmo a stiahnete ju prostredníctvom nastavení.

Je veľmi príjemne vidieť, že v Cupertine majú záujem aj o tieto produkty. Hoci sú už staršieho dáta, stále majú relatívne veľký podieľ na trhu. Podľa posledných štatistík je to na úrovni cca 7%.

Pokiaľ vezmeme do úvahy, že na svete je 1 miliarda aktívnych iPhonov, tak hovoríme o niekoľkých desiatkach miliónoch zariadení. Máte jedno doma? Napíšte nám do komentára ako funguje v roku 2020. Sme veľmi zvedaví!

Prečítajte si tiež  iPhone 6s bude v ružovej farbe a ponúkne Force Touch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.