Spoločnosť Apple koncom minulého týždňa spustila predobjednávky na svoju dlho očakávanú súpravu Apple Vision Pro. Zdroje hovoria, že otvárací víkend predobjednávok bol pre Apple extrémne úspešný. Zákazníkov, ktorí sa o toto zariadenia zaujímajú, je rekordné množstvo.

Známy analytik Ming-Chi Kuo informoval, že počas prvého víkendu sa predalo medzi 160 000 a 180 000 kusov Apple Vision Pro. O túto informáciu sa Kuo podelil v novom príspevku pre portál Medium kde napísal, že náhlavné súpravy sa minuli hneď po spustení predobjednávok a dodávky všetkých verzií sa posunuli o päť až sedem týždňov.

Záujem o Apple Vision možno nepotrvá dlho

Napriek tomu, že sa to môže zdať, ako dobrý signál pre spoločnosť Apple, Kuo upozorňuje, že dodávky sa nezmenili ani po dvoch dňoch od začiatku predobjednávok.

To by mohlo znamenať, že záujem o produkt rýchlo opadáva po tom, čo si ho objednali skalní fanúšikovia jablkovej spoločnosti.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Apple Vision Pro
Zdroj: Unsplash / Igor Omilaev (úprava redakcie)

Toto správanie možno porovnať s každoročným predajom nových iPhonov. Tie sa tiež vypredajú hneď po otvorení predobjednávok, no v ďalších dňoch sa dodávky ešte viac oneskorujú. V tomto prípade sme tak svedkami trvalého rastúceho dopytu.

Je teda otázne, či sa dočkáme podobného scenára aj v prípade Apple Vision Pro. Ukáže nám to až čas. Každopádne je tiež jasné, že Apple nemá dostatok kusov tohto zariadenia na sklade, pretože pred spustením predaja unikla informácia, že firma stihla vyrobiť len 80 000 kusov. Možno aj to zohralo v tomto prípade svoju rolu a zákazníci si objednávku nechali na neskôr.

Prečítajte si tiež  Prvý pohľad na aplikácie Apple Vision Pro: Majitelia ich nájdu na headsete hneď 15

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -