Apple denne vedie niekoľko súdnych sporov. Niektoré sú závažné, iné úplne nezmyselné. V tomto prípade sa týka konkrétne diskriminácie bývalého zamestnanca, ktorý trpel zdravotným postihnutím. Firma vraj porušovala štandardy, ktoré si sama stanovila.

Apple vraj diskriminuje zdravotne postihnutých.

Asi viete, že sa Apple snaží vyhovieť zdravotne postihnutým používateľom a tiež svojim zamestnancom. iOS a tiež macOS produkty obsahujú rôzne druhy asistovaného prístupu. Vďaka tomu je ovládanie pre ľudí s postihnutím omnoho jednoduchšie. To isté platí aj pre pracovné pozície v pobočkách Apple Store, respektíve by to aspoň malo platiť…

Nech sa firma snaží akokoľvek, v jednom prípade možno trochu zlyhala. Súdny spor s ňou aktuálne vedie bývalý zamestnanec z Kanady. Ten trpí zdravotným postihnutím a podľa jeho vlastných slov bol za to v Apple diskriminovaný. Konkrétne šlo o Roberta Shawa, ktorý potreboval na presun používať invalidný vozík.

Podľa jeho vlastných slov mu Apple nechcelo vyhovieť v tom aby mu vytvorilo pracovné miesto, ktoré by vyhovovalo jeho potrebám. Nešlo pri tom o nič závažné. Bavíme sa o potrebách typu „pracovný stôl umiestnený v ideálnej výške pre používateľov na vozíku“ či napríklad prispôsobenie dverí, ktoré by mohol Robert používať. Podľa bývalého zamestnanca Apple takýmto spôsobom porušovalo štandardy, ktoré si samé stanovilo. Aj preto sa rozhodol podať žalobu, ktorá bola medializovaná po celom svete a dostala sa až k nám.

To ako táto situácia nakoniec dopadne uvidíme až po skončení vyšetrovania. Netušíme aký bol presný kontext a nepoznáme ani vyjadrenie spoločnosti Apple. Na to si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Netreba si teda robiť žiadne unáhlené závery. Celý prípad budeme teda sledovať a následne vás o tom informovať…

Apple vraj diskriminuje zdravotne postihnutých.
Apple vraj diskriminuje zdravotne postihnutých. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Prečo kradnú Rusi na Ukrajine práčky? Dôvod vás prekvapí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.