iOS 14.3 a watchOS 7.2

Pokiaľ patríte medzi fanúšikov technologického giganta, mali by ste vedieť, že vývojárske tímy neustále pracujú na softvérových aktualizáciách operačných systémov. Tie ešte stále nie sú dokonalé a tak potrebujú opravu menej závažných chýb či pridanie ďalších užitočných funkcií. V posledných dňoch sa vývojárom naskytla príležitosť nainštalovať si iOS 14.3 a watchOS 7.2 v druhej bete.

Apple Watch sa dočkali zaujímavej funkcie Cardio Fitness. Tá v praxi meria maximálne množstvo kyslíku, ktoré je vaše telo schopné spotrebovať počas cvičenia.

Sledovanie prebieha v rámci tréningu a inteligentné hodinky vám môžu poskytnúť informácie (cez oznámenia) o výkyvoch v hodnote VO2 max. Pochopiteľne, táto fucnkia bude dostupná len na Apple Watch Series 6 s oxymerom.

Pokiaľ sa pozrieme na iOS 14.3 určenom pre iPhone, zásadnejšie vylepšenia tu budeme hľadať iba veľmi ťažko. Apple sa nesústredilo na nové funkcie, no chcelo opraviť chyby a zhoršenú stabilitu systému.

Aj keď sa pri konkrétnych modeloch vyskytujú problémy omnoho zriedkavejšie (v porovnaní s prvými verziami iOS 14), stále sú tu prítomné a to je veľký problém. Trápia najmä majiteľov starších zariadení.

Ako sme už uviedli vyššie, beta verzie sú v týchto chvíľach dostupné len pre vývojárov. Bežný používateľ si musí počkať. Oficiálne predstavenie (plných verzií) nie je známe, no z nášho odhadu príde koncom novembra alebo začiatkom decembra 2020. Do komentára nám napíšte, ako ste spokojní s fungovaním iOS 14 alebo watchOS 7. Za nás je to v porovnaní so septembrom omnoho lepšie.

Prečítajte si tiež  Príde iOS 14.3 už 15. decembra? Apple to omylom naznačilo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.