Apple včera (27. februára) vydalo ďalšiu beta verziu iOS 10.3 určenú pre registrovaných developerov. Stalo sa tak len týždeň po vydaní predošlej beta verzie. Nečakane však Apple uvoľnilo aj štvrtú beta verziu pre verejných beta testerov, avšak až v neskorých večerných hodinách.

Apple vydalo iOS 10.3 Public Beta 4

Je už zvykom, že Apple najprv vydá beta verziu pre developerov po 19. hodine a zvyčajne na druhý deň verziu pre beta testerov. Včera však Apple urobilo výnimku a nečakane vyšla aj verejná beta verzia. Ako sa dalo očakávať, žiadne novinky neprišli. A zrejme už ani neprídu.

- Reklama -

Všetky doterajšie zmeny, ktoré Apple vykonalo vo vydaných beta verziách iOS 10.3 sú určené skôr pre developerov, ako pre bežných používateľov. Ide skôr o zlepšenia v recenziách App Store či napr. lepšia bezpečnosť systému. V používateľskom prostredí si môžeš jedine všimnúť nový štýl animácie otvárania a zatvárania aplikácií, v nastaveniach osobitnú časť na správu Apple ID a iCloudu či nové prázdne “guličky” pri zadávaní hesla v nastaveniach. Zlepšila sa tiež aj rýchlosť a svižnosť systému, ktorá je opäť o čosi rýchlejšia. Očakáva sa, že finálna verzia iOS 10.3 bude pre všetkých dostupná niekedy v polovici marca.

Aktualizáciu vyhľadáš klasicky cez nastavenia v časti všeobecné a aktualizácia softvéru. Podmienkou pre získanie beta verzie je byť zapojený do Apple Beta Software Programu.

Zmeny až v júni

Pred časom sme ťa informovali, že WWDC 2017 sa bude konať už tento jún, kedy Apple predstaví nielen softvérové ale aj hardvérové novinky. Z toho vyplýva aj to, že nateraz v iOS 10.3 sa nebudú konať žiadne výrazné zmeny s novými funkciami, keďže si ich Apple “šetrí” na iOS 11. Dúfajme, že to bude ako-tak výraznejšia zmena, s novými funkciami v systéme.

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here