Apple spustilo novú beta verziu systému iOS 15.2 ako pre developerov, tak aj pre verejných testerov. V rámci Apple Beta Software programu si môžeme vyskúšať nové vychytávky ako upravený Makro mód pre fotoaparát iPhonov 13 Pro a Pro Max, nové vyhľadávanie pre Apple Arcade alebo vylepšené Pripomienky.

Prečítajte si tiež  iOS 15.2 zdokonaľuje makro režim na iPhone 13 Pro

Napriek tomu, že sme sa hneď po spustení aktualizácie iOS 15 nedočkali všetkých sľubovaných funkcií naraz, Apple sa neustále snaží softvér vylepšovať. Poďme sa spolu pozrieť, čo prináša najnovšia beta.

Apple Arcade

Jablková herná platforma sa dočkala sympatického vylepšenia v podobe možnosti pre Spotlight vyhľadávanie. Ak do vyhľadávača napíšete názov hry, systém vám ponúkne informáciu či je titul zahrnutý v predplatnom členstve Arcade.

Vedľa vyhľadávaného názvu sa zobrazí logo hernej platformy, rovnako ako aj názov hry spolu s príslušnou ikonou. V tomto prípade sa nejedná o žiadnu revolúciu, skôr o promovanie služby zo strany spoločnosti.

iOS 15 novinky WWDC 2021

Makro mód pre Kameru

Podstatne ráznejším vylepšením je úprava makro režimu pre aplikáciu Kamera. Užívatelia iPhonu 13 Pro a 13 Pro Max odteraz budú schopní manuálne prepínať medzi zapnutím a vypnutím funkcie. Pri fotení sa tak nebudete musieť fixovať na automatické prepínanie po priblížení k objektu.

Pri zapnutí funkcie sa vám automaticky zobrazí malá ikonka dedikovaná makro režimu, ktorá indikuje či je mód zapnutý alebo vypnutý. V niektorých prípadoch sa často stávalo, že systém chybne rozpoznal vzdialenosť od sledovaného objektu a fotenie tak automaticky prepol do makro režimu. S touto novinkou sa to už stávať nebude.

Pripomienky

Updatu sa dočkala aj natívna aplikácia Pripomienky. Vďaka iOS 15.2 bude možné hromadne premenovať a vymazávať viac pripomienok naraz.

Súčasťou aktualizácie je samozrejme aj niekoľko systémových opráv a bug fixov. Oficiálneho spustenia aktualizácie iOS 15.2 by sme sa mali dočkať najskôr koncom novembra.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.