Spoločnosť Apple predstavila v roku 2019 hernú službu za predplatné, s ktorou chcela zaujať širšie publikum používateľom. Hoci to na samotnom začiatku vyzeralo celkom nádejne, z Apple Arcade sa postupne stalo jedno veľké sklamanie.

Služba štartovala s ponukou viac ako 100 titulov, pričom kompetentní prisľúbili, že každý mesiac pribudne niekoľko ďalších hier. A tak sa aj stalo. Prešli necelé dva roky a technologický gigant sa pochválil, že používatelia si môžu zahrať viac než 200 hier.

- Reklama -

Vďačiť za to môžu nedávnemu predstaveniu troch titulov a to Super Leap Day, Super Stickman Golf 3+ a Monster Hunter Stories+.

Ľudia naďalej nemajú záujem o Apple Arcade 

ArcadeNo a hoci zo znie všetko veľmi pekne, v skutočnosti táto informácia takmer nikoho nezaujala. Apple Arcade je síce zaujímavá služba, no stále nemá takú ponuku, aby boli za ňu používatelia ochotní zaplatiť 4,99 €/mesačne.

Prečítajte si tiež  Chystá sa nový 12" MacBook? Apple nepriamo naznačilo, že sa oň znova zaujíma

Na predplatné nabehli len skalní fanúšikovia hrania, tí ktorých chytili jednotlivé tituly alebo potom používatelia, ktorí sa vybrali balíček predplatného Apple One a s ním získali Apple Arcade skoro zadarmo.

Na záver už iba doplníme, že Apple si tento problematický a relatívne nízky záujem o svoju službu veľmi dobre uvedomuje a presne preto začal v uplynulom roku konať. Firma má investovať predovšetkým do kvality titulov a známych tvorcov, aby prilákala väčšie množstvo platiacich záujemcov. Uvidíme, či sa jej to podarí, pretože to bude ešte dlhá cesta.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom celom myslíte vy. Má Apple Arcade zmysel alebo vás táto služba nezaujala podobne, ako Apple TV+?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.