Spoločnosť Apple dnes sprístupnila v poradí štvrté beta verzie pripravovaných aktualizácií iOS 15.2 a iPadOS 15.2 na účely testovania. Dočkali sa jej ako vývojári, tak aj verejní testeri v rámci Apple Beta Software programu.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako prejsť z beta verzie iOS 15 na oficiálnu verziu

Systémy iOS a iPadOS 15.2 pridávajú podporu funkcie App Privacy Report, na ktorú spoločnosť prvýkrát upozornila už na tohtoročnej konferencii WWDC 2021. Pomocou tejto aplikácie môžete zistiť, ako často aplikácie pristupujú k citlivým informáciám, ktoré im boli udelené prostredníctvom oprávnení na ochranu osobných údajov. Jedná sa o prvky ako poloha, fotoaparát, mikrofón alebo kontakty.

Update tiež  zavádza aktualizovanú verziu funkcie Apple Messages Communication Safety pre deti a pridáva funkciu Legacy Contacts, ktorá umožňuje nastaviť osobu, ktorá bude mať prístup k vášmu obsahu Apple, napríklad k fotografiám, v prípade vašej smrti. Uznávame, že funkcia je trochu morbídna, no jej užitočnosť necháme na vás.

iOS 15 novinky WWDC 2021

Apple taktiež pridáva možnosť sledovania predmetov do aplikácie Nájsť (Find My). V aplikácii Mail sa tiež objavila nová funkcia, vďaka ktorej bude možné skryť váš e-mail v prípade, že nechcete aby bola vaša adresa viditeľná.

V aplikácii Fotoaparát je vylepšené zhrnutie oznámení, ktoré má nový vizuál na štýl kariet a tiež  prepínač pre režim Makro na modeloch iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Novinkou je tiež bočný panel na zjednodušenie navigácie v aplikácii Apple TV pre iPadOS.

Prečítajte si tiež  Recenzia iPhone 13 Pro: Skutočný profesionál telom i dušou

Apple zatiaľ nepotvrdilo dátum, kedy sa aktualizácie dočkáme aj mimo beta testovania, no s najväčšou pravdepodobnosťou to bude ešte počas decembra. Systémy iOS a iPadOS 15.2 si zatiaľ môžete stiahnuť prostredníctvom vývojárskeho centra Apple alebo cez beta program po nainštalovaní príslušného profilu do iPhonu alebo iPadu. Pre vstup do Apple Beta Software programu sa zaregistruje na oficiálnej stránke Apple.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -