Touch Bar zakomponovaný ako súčasť klávesnice v prípade modelov MacBook Pro sa stal kontroverzným krokom prakticky hneď od svojho príchodu. Posledné informácie ale naznačujú, že jeho dni sa chýlia ku koncu.

Modelová rada MacBookov Pro sa v posledných rokoch dočkala hneď niekoľkých radikálnych zmien. Je však škoda, že väčšina týchto zmien sa v rámci komunity fanúšikov nestretla s pochopením.

Firma sa v ikonickom „Pro-čku“ najprv zbavila všetkých portov, okrem dvojice USB-C Thunderbolt vstupov a 3,5mm jacku pre slúchadlá. Nasledovalo uvedenie neslávne známej Butterfly klávesnice a aby toho nebolo málo, na určitý čas sme sa museli rozlúčiť aj s fyzickou klávesou Escape.

Touch Bar

O ďalší odvážny krok sa spoločnosť postarala v roku 2016. Práve vtedy Apple predstavilo implementáciu dotykového panelu do MacBookov Pro. Táto skutočnosť mrzela nejedného užívateľa najvyššej rady jablkových notebookov nielen kvôli absencii fyzických kláves, ale aj z dôvodu poruchovosti.

S príchodom nových 16″ MacBookov Pro a Macov s čipom M1 Apple Silicon sa veci čiastočne vrátili do pôvodných koľají. Takzvaná motýliková Butterfly klávesnica bola nadobro hodená cez palubu, rovnako ako dotykové tlačidlo ESC. Väčšina užívateľov však ešte stále neprišla na chuť kontroverznému Touch Baru.

Touch Bar

Posledné informácie z radov dodávateľov a popredných leakerov však poukazujú na fakt, že Touch Baru v MacBookoch Pro pomaly ale isto zvoní umieračik. Jednou z možností je tiež predstavenie dvojice MacBookov, z ktorých jeden bude k dispozícii s Touch Barom a druhý s výhradne fyzickou klávesnicou.

Ste za návrat k pôvodnej fyzickej klávesnici, alebo ste fanúšikmi dotykového panelu? Ak vlastníte MacBook Pro s Touch Barom, podeľte sa s nami o svoje dojmy a skúsenosti v sekcii komentárov.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro Max vs. Samsung Galaxy S24 Ultra: Ktorý smartfón sa stal kráľom rýchlosti?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -