Pokiaľ sledujete dianie okolo spoločnosti Apple, určite viete, že v Cupertine chystajú niekoľko prekvapení na rok 2021. Jedným z nich má byť aj úplne nový MacBook Pro so 14″ a 16″ displejom, ktorý bude postavený na platforme Apple Sillicon.

Zariadenie má počítať s procesorom M1X a ako nedávno uviedol známy leaker Mark Gurman (presnosť 88,7 %), zákazníci sa môžu tešiť na poriadnu porciu výkonu.

V porovnaní s M1 procesorom príde nástupca s 10-jadrovým CPU. Až 8 jadier bude určených pre vysoký výkon a 2 jadrá pre energetickú úspornosť. Používateľ si bude môcť zvoliť medzi 16 alebo 32 jadrovou GPU. O tej však viac podrobností zatiaľ nemáme.

Aby toho nebolo málo, čip postavený na architektúre ARM má podporovať až 64 GB operačnej pamäte RAM, čo je až 4x viac v porovnaní s procesorom M1, ktorý môžete konfigurovať maximálne so 16 GB RAM.

O koncept, ktorý si môžete pozrieť na obrázkoch v článku sa postaral šikovný dizajnér Antonio De Rosa. Pri tvorbe vychádzal z uniknutých schém, o ktorých sme písali ešte pred mesiacom.

Zariadenie má štandardné hliníkové šasi, ktoré už na prvý pohľad pôsobí mohutnejším dojmom v porovnaní s aktuálnou generáciou. Dôvodom je eliminácia oblých tvarov. Displej dostal takmer edge-to-edge ohraničenie, Face ID a z klávesnice sa vytratil Touch Bar. Dôležitým prvkom je prítomnosť viacerých konektorov. Nachádza sa tu MagSafe, HDMI, USB-C či slot na SD kartu.

Pozrite si všetky rendery a napíšte nám do komentára, ako sa vám tento dizajn pozdáva.

Prečítajte si tiež  Apple extrémne zvýšilo cenu za RAM pri novom MacBooku Pro 13"!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.