Apple vymieňa na iPhone batérie.

0

Apple je firma, ktorá ročne predá doslova stovky miliónov kusov svojich smartfónov a bolo by to asi divné, keby sa po čase na niektorých z nich neobjavovali chyby. Predsalen je to obrovské číslo a dokázať urobiť všetko dokonalé sa skrátka ustriehnuť nedá. Apple našiel dva problémy, ktoré sa rozhodol riešiť. Jeden sa týka dotykovej plochy staršieho iPhonu 6, no a ten druhý batérie iPhonu 6S. Firma chce zjavne predísť podobným problémom, aké mal pred dvoma mesiacmi Samsung!

Apple vymieňa na iPhone batérie

Začneme najprv starším iPhonom 6. Ten vraj trpí na problém pri dotykovej ploche. Tento problém Apple bude riešiť, a to vo svojich autorizovaných servisoch. Za túto výmenu si ale žiaľ budeš musieť zaplatiť nakoľko na modeloch, ktoré postihuje tento problém už vypršala záručná doba (medzinárodná, ktorá trvá len 1 rok) a Apple ti dá skôr zľavu. Na druhú stranu by s tým ale na Slovensku nemal byť problém, nakoľko u nás platí až dvojročná záručná doba. V tomto prípade ale závada nebude riešená vrámci výmenného programu, ale záručného servisu.

Ak máš teda problém s dotykom na dnes už takmer tri roky starom iPhone 6 a stále ho máš v záruke, neváhaj a určite s nim pobež čo najrýchlejšie do obchodu kde si ho kúpil. No a ak máš o čosi novší model, 6S a trápi ťa neustále vypínanie, ani s tým sa netráp. Apple ti závadu úplne zadarmo vyrieši, ide o výrobnú chybu. Vraj tento problém pociťuje len veľmi malé percento predaných zariadení, ale kvôli tým niekoľkým kusom sa to Applu oplatí. Prečo?

iPhone - svetapple.sk

Nechce dopadnúť ako Samsung

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Problémy s vypínaním totižto spôsobuje batéria a samotná firma varuje, že takáto poškodená batéria môže spôsobiť potencionálne nebezpečenstvo. Len si spomeňme, čo sa pred dvoma mesiacmi dialo v juhokórejskom Samsungu a zistíme, že sa viac oplatí opraviť závadu, ako riskovať miliónové škody a hlavne ublíženia na zdraví. Hlavný problém pritom nie je len v Apple či v samotnom Samsungu, ale u dodávateľov batérií.

Problém sme vlastne tak trochu my. Prečo batérie explodujú či nefungujú? Je to paradoxné, ale toto všetko sa deje hlavne kvôli našej spokojnosti. Súčasná doba je veľmi náročná na výdrž smartfónov. Inžinieri teda nemajú na výber a musia sa snažiť vyvinúť batériu, ktorá bude využívať maximálny výkon. Zabúda sa na pomyselnú bezpečnostnú rezervu a z dobrého úmyslu sa nakoniec stáva všeobecné ohrozenie. Netvrdíme, že je to zlé. Je to snaha priniesť dlhšiu výdrž, ale myslíme si, že na mieste by bolo skôr zmeniť technológiu batérie a nie stále vylepšovať tú súčasnú. Nikdy neponúkne presne to, čo by sme od nej potrebovali a to je zlé!

Ak by si mal nejaké problémy, ktoré by ti záručný servis nevedel vyriešiť, pokojne navštív pozáručný servis PCexpres.sk, zaručujeme sa za ich profesionálny prístup!

iPhone - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk