Apple je firma, ktorá vyrába elektroniku už vyše 40 rokov. Medzi tým však stihla vyrábať aj iné produkty ako napríklad vlastnú kolekciu oblečenia. Aj preto nie je žiadným prekvapením, že obšas „strčí nos“ aj do miest, kde to vôbec nie je potrebné. Dôkazom je fakt, že Apple vyrába vlastný obal na pizzu. Sám si ho navrhol a získal patent.

Apple vyrába vlastný obal na pizzu

Navrhnúť nové sídlo spoločnosti Apple prinieslo aj obrovské množstvo práce. Nehovoríme teraz o celkovej stavbe či návrhu okolia. Hovoríme predovšetkým o interiéri, ktorý je taktiež veľmi výnimočný. Dôvod, prečo je to tak je zjavný a to perfekcionistická vlastnosť vedenia firmy, ktorá sa drží v pravidlách Steva Jobsa. A to je dobré. Množstvo detailov, ktoré Apple nikdy nerobilo muselo teraz navrhnúť.

Medzi takéto detaily sa nejakým spôsobom dostala aj pomerne netradičná vec. Obal na pizzu. Určite sa pýtaš, ako je to možné. Dôvod je pomerne jednoduchý a logický.

Apple vyrába vlastný obal na pizzu. Cítilo, že sa to dá urobiť lepšie. - svetapple.sk
Obal je vyrobený tak aby ostala Pizza teplá. – svetapple.sk

Dôležité je podotknúť, že určite nie je iba jeden. V prvom rade, súčasťou obrovského kampusu, kde denne dochádza približne 8 000- 12 000 ľudí je aj rozsiahla jedáleň, kde sa inžinieri, dizajnéri a všetci z vedenia môžu stravovať.

Podáva aj toto obľúbené talianské jedlo. Ako ho ale odložiť aby si ho mohol zamestnanec preniesť povedzme do kancelárie? Jednoducho, stačí zobrať krabicu.

Apple vyrába vlastný obal na pizzu. Cítilo, že sa to dá urobiť lepšie. - svetapple.sk
Tvar obalu je samozrejme kompatibilný s produktom, ktorý sa v ňom nachádza. – svetapple.sk

Nie však akúkoľvek krabicu. To by nebolo ono. Inžinierom sa evidentne zdalo, že krabice na pizzu sú zbytočne veľké a nepraktické. Ich tvar nie je kompatibilný s tvarom samotného jedla. No a bolo to. Jeden tím si v spoločnosti Apple sadol nad touto problematikou a navrhol obal, ktorý je pre pizzu ideálny.

Je okrúhly ako jedlo samo. Tento obal navyše nevznikol len ako 3D model, prípadne ako prototyp. Apple si ho okamžite dalo patentovať a vyrába ho na vlastné potreby v jedálni.

Apple vyrába vlastný obal na pizzu. Cítilo, že sa to dá urobiť lepšie. - svetapple.sk
Apple vyrába vlastný obal na pizzu. Je samozrejme papierový a recyklovateľný. – svetapple.sk

Marketingový dôvod

No a to, že Apple vyrába vlastný obal na pizzu bolo ideálnym nástrojom na vytvorenie vtipnej reklamy, ktorá by mala poukazovať na to ako sa v Apple pracuje (samozrejme len satiricky).

Hoci to možno neukazuje úplne pravdivú tvár v spoločnosti, človek sa aspoň pobaví a povie si, že aj v tej spoločnosti, ktorá patrí medzi najlepšie na svete v tom čo už vyše 40 rokov robí pracujú normálni a vtipní ľudia. Je to veľmi milý spôsob ako na seba upozorniť. Za všetkým je obyčajná zbytočnosť. Obal na pizzu. Keď to ale raz ide lepšie, treba zmeniť zaužívané zvyky.

Prečítajte si tiež  Nový patent naznačuje automatický náklon obrazoviek v MacBookoch Pro

zdroj: cultofmac

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJcultofmac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.