Apple a jeho Touch Bar s podporou Force Touch

Americký patentový úrad zverejnil prihlášku od spoločnosti Apple, v ktorej odhaľuje novú verziu Touch Baru. Na prvý pohľad vyzerá úplne rovnako ako tá súčasná. Rozdiel je však v podpore technológie Force Touch.

Senzory so schopnosťou rozoznávania sily stlačenia displeja prišli po prvýkrát v Apple Watch (2014) a postupne sa rozšírili medzi ďalšie zariadenia. Dnes ich už nahrádza Haptic Touch, no to platí len pre iPhone a Apple Watch. Pri Macoch a ich trackpadoch sa stále používa Force Touch. Onedlho ho možno uvidíme aj v Touch Bare.

- Reklama -

Samotný patent bol podaný ešte v máji 2019 a Apple v ňom popisuje použitie nových obvodov pri dotykovej ploche. Žiaľ, v tejto súvislosti nepoznáme žiadne ďalšie detaily.

Ak sa nad tým zamyslíme, vôbec nie je ťažké predstaviť si, ako by mohol byť Force Touch použitý vo vrchnej lište MacBooku Pro. Povedzme si na rovinu, že majitelia často klikajú na dotykovú plochu omylom, čím vyvolávajú nechcené akcie.

Poväčšine sa nič nestane, no v istých chvíľach dokážete týmto spôsobom napríklad vymazať text, ktorý máte rozpísaný v prehliadači (tým, že refreshujete alebo prepnete stránku).

Ak by sa tu nachádzal Force Touch, isté miesta vášho Touch Baru by boli neaktívne do chvíle, kým by ste nepritlačili (čím by ste dali najavo, že akciu chcete naozaj vykonať). Je to možno drobnosť, no z nášho pohľadu dôležitá. Do komentára nám napíšte, ako sa na to pozeráte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.