Ako sa ukazuje, nepodarené akumulátory vedia narobiť vo svete veľké problémy. Apple vysvetľuje, prečo bojuje proti falošným batériám obmedzením v iOS 13. Pokiaľ si to prečítate celé až dokonca, pravdepodobne vám to bude dávať logiku.

Apple vysvetľuje, prečo bojuje proti falošným batériám obmedzením v iOS 13.

Len minulý týždeň sme vám priniesli informácie o tom, že Apple urobí jeden radikálny krok, ktorým bude chcieť upozorniť na fakt, že sa vo vašom iPhone nachádza falošná batéria. Tá môže pre vás reálne predstavovať bezpečnostné riziko a firma vám ju samozrejme odporúča okamžite vymeniť.

Vrámci USA tak môžete urobiť v 1800 autorizovaných servisných strediskách. Na Slovensku máme potom napríklad CCComputer a Swisservice. Čo ak sa však rozhodneme falošnú, no za to funkčnú batériu v zariadení nechať?

Nuž v podstate sa nič nestane (ale ste v ohrození), ako tvrdí Apple vo svojom prehlásení. Jediné čo má používateľ obmedzené je zobrazovanie percent baterky, respektíve jej zdravie. Sranda pritom je, že samotná funkcia „battery health“ prišla iba minulý rok. Dnes jej možnosti firma pre niektorých používateľov nebude poskytovať.

Oficiálne prehlásenie spoločnosti Apple…

Hlavným dôvodom tohto kroku je spôsob, akým môže Apple varovať používateľa iPhonu pred tým, že sa v ňom nachádza vadný, neoriginálny Li-ion akumulátor, ktorý predstavuje žiaľ aj bezpečnostné riziká. Navyše toto varovanie nemá žiaden vplyv na akúkoľvek inú funkciu v zariadení. Nejedná sa teda o nič vážne.

 „Bezpečnosť našich zákazníkov berieme mimoriadne vážně a chceme zariadiť to, aby bola každá výmena batérie vykonaná správne.“

No a pre tých, ktorý majú originálne baterky a ešte sa ich nechystajú vymeniť zostáva služba Battery Health samozrejme zapnutá. Jediný problém je, pokiaľ bola batéria vymenená neodborne.

Vtedy musí byť opravená nie len pomocou originálneho diela ale priamo v autorizovanom servise. Dôvod? Diagnostika. Práve pomocou nej sa dá potvrdiť, že sa jedná skutočne o originál a battery health zase dokáže odomknúť. Problém je, že túto diagnostiku majú len certifikované servisné strediská…

Apple bojuje proti neoriginálnym batériám.
Apple vysvetľuje, prečo bojuje proti falošným batériám obmedzením v iOS 13. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  iPhone príde v roku 2020 s podporou 5G. Uvidíme, kedy bude sieť na Slovensku.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.