Mnohí vnímajú Apple Watch ako inteligentné hodinky, ktoré nie sú príliš vydarené po stránke funkcií, hardware, senzorov, výdrže batérie a tak ďalej. Treba sa však na ne pozerať ako na šperk, ktorý dokáže iné veci, ako podobné šperky! Apple Watch jednoducho nie sú klasickým inteligentnými hodinkami. Tak či onak, vedia toho viac než dosť!

Funckie

Poďme sa teda pozrieť na Apple Watch ako na hodinky, ktoré môžu konkurovať značkám toho najväčšieho mena, ako je napríklad Rolex či Breitling. Aj keď možno Apple Watch nemajú toľko senzorov ako iné inteligentné hodinky, stále majú množstvo funkcií, ktoré potešia naozaj každého. Poďte sa teda s nami pozrieť na to, čo všetko vlastne dokážu!

1) Apple Watch boli a vždy budú vyvíjané predovšetkým ako normálne hodinky a nie elektronika, s ktorou môžte „browsovať“ po internete. Práve preto majú ponúknuť aj veľké množstvo ciferníkov, ktoré budú navyše upraviteľné podľa vášho gusta!

2) Na zadnej strane hodiniek nájdeme štyri špeciálne senzory, vďaka ktorým nám budú vedieť hodinky zmerať tepovú frekvenciu srdca. Všetky údaje následne poputujú do aplikácie Health vo vašom iPhone!

3) V Apple Watch nájdeme aj špeciálnu Fitness aplikáciu, ktorá vás bude informovať o tom, či ste dosiahli daný denný limit, v rôznych športoch či iných činnostiach!

4) Apple myslí na každý detail a do svojich hodiniek zabudovalo aj špeciálnu funkciu, ktorá veľmi milo poteší najmä tých, ktorí celé hodiny presedia niekde v kancelárií. Hodinky vás jednoducho budú nabádať k aktívnejšiemu a zdravšiemu životu, k čomu má dopomôcť aj funkcia, ktorá vám jednoducho povie, že už dlho sedíte, choďte sa prejsť!

5) Vďaka hodinkám Apple Watch a aplikácií Health, ktorá je dostupná prakticky od septembrového vydania iOS 8, budete môcť vidieť informáciu o tom, koľko ste v daný deň či iné časové obdobie spálili kalórií!

6) Vďaka hodinkám Apple Watch budete mať prehľad aj vo vašich Fitness úlohách, ktoré si dopredu stanovíte. Keď nejakú z nich dokončíte, hodinky to zaznamenajú a informujú vás o tom.

7) Fitness aplikácia sa bude synchronizovať aj s vašim iPhonom čo znamená, že vy budete mať o svojich činnostiach ešte lepší prehľad ako kedykoľvek predtým.

8) Na domovskej ploche samotných hodiniek nájdete vždy krásny prehľad aplikácií, ktoré nebudú v tvare kocky tak ako v prípade našich iPhonov či iPadov ale naopak v tvare kruhu podobne ako je tomu v poslednej aplikácii iPodu Nano. Používateľské rozhranie sa však bude ovládať úplne ináč, než u všetkých spomenutých zariadení. To však vôbec nevadí, lebo má byť jednoduché a maximálne intuitívne, čo znamená, že Apple Watch nebudú robiť problém naozaj nikomu!

Prečítajte si tiež  Konektor v Apple Watch bude aj v predajnej verzii!

9) Apple Watch síce ponúknu dotykový displej a to dokonca s technológiou Force Touch, vďaka ktorej budú vedieť zmerať aj intenzitu tlaku vášho prsta voči sklíčku, no hlavným ovládacím prvkom má byť špeciálna korunka, ktorá je veľmi podobná takej z klasických hodiniek. Korunkou sa budete pohybovať cez používateľské rozhranie fotografie atď…

10) Výborná funkcia je určite aj to, že budete môcť čítať prichádzajúce SMS správy priamo na ruke. To využijú najmä tí, čo sedia v škole, práci či na nejakom dôležitom rokovaní a nemôžu si vytiahnuť svoj iPhone z vrecka alebo tí, ktorým sa ho jednoducho vyťahovať nechce!

11) Na prichádzajúce správy budete môcť pomocou jednoduchej a rýchlej odpovede (to znamená žiadna klávesnica) odpovedať. Apple dokonca pridal aj vlastnú sadu obľúbených Emoji smajlíkov, ktoré budete pri odpisovaní taktiež využívať!

12) Apple Watch budú okrem klasických funkcií využívať aj mapy na navigovanie. Túto funkciu budete využívať ako v aute tak aj počas bežnej chôdze. Mapy sú vraj veľmi dobre spracované a ovládanie je ako ináč jednoduché!

13) Mapy v Apple Watch budú dokonca tak „premakané“, že pokiaľ budete musieť odbočiť, alebo naopak na to zabudnete, hodinky vás upozornia jemným vibrovaním na vašom zápästí.

14) Po stlačení digitálnej korunky, s ktorou budete vraj väčšinu funkcií ovládať, sa vám na displeji Apple Watch zobrazia všetky vaše kontakty, ktoré pochádzajú z iPhone, pravdepodobne pôjde o synchronizáciu s iCloud!

15) Apple Watch nebudú len o tom, že budete musieť všetko brať seriózne vážne ako napríklad fitness či iné funkcie. Budú aj o zábave, čo znamená, že vývojári budú zrejme vyvíjať aj jednoduché hry, no čo je lepšie, vy vďaka hodinkám budete môcť aj kresliť! Pôjde konkrétne o kreslenie rôznych jednoduchých obrázkov svojim známym, ktorí taktiež vlastnia Apple Watch. Tento milý druh komunikácie je jedna z vecí, ktorými sa hodinky prezentovali!

16) Hodinky Apple Watch vám taktiež umožnia aj zdieľanie frekvencie vášho srdcového tepu s vašimi priateľmi, pôjde konkrétne o skvelú zábavku pre zamilované páry. Hodinky zaznamenajú, ako vám v danej chvíli bije srdce a následne to tomu druhému naznačí formou vibrácií. To znamená, že vaša druhá polovička nebude len vidieť ako vám bije srdce, ona to bude priamo cítiť!

17) Vďaka Apple Watch budete môcť okrem komunikovania cez SMS aj prijímať či rušiť hovory. Okrem toho budete môcť aj nastavovať rôzne funkcie ako napríklad hlasitosť.

Prečítajte si tiež  watchOS 7 - Detekcia umývania rúk bola vo vývoji celé roky.

18) Pokiaľ ste si mysleli, že Siri budete môcť používať len na vašich iPhonoch či iPadoch, tak sa pravdepodobne mýlite. Na Apple Watch bude taktiež plnohodnotne využiteľná, preto pokiaľ používate Siri, Apple Watch vás nesklamú!

19) S Apple Watch bude naozaj zábava a okrem aplikácií vám umožnia aj prezeranie fotografií z vášho iPhonu. Vďaka tomu budete mať všetko pohotovo po ruke!

20) Aplikácie tretích strán budú taktiež zobrazovať hlásenia na Apple Watch. Pôjde napríklad o Facebook, Twitter či YouTube. Bude vlastne len a len na vás, ktoré z nich si vyberiete.

21) Aj spoločnosti z iných segmentov, ako napríklad automobilky, pracujú na svojich aplikáciach pre Apple Watch. Medzi prvými je napríklad BMW, ktoré ponúkne aplikáciu pre elektormobily i3 a i8, no a potom spoločnosť Tesla, ktorá je veľkým priekopníkom v oblasti elektromobilov.

22) Vďaka Apple Watch budete môcť vykonávať platby cez Apple Pay. V hodinkách je zabudované NFC. Samozrejme k všetkému je potrebný iPhone vo vašom vrecku.

23) Apple Watch budeme nabíjať pomocou magnetického nabíjania podobného tomu z MagSafe na našich MacBookoch!

24) K Apple Watch si budete môcť dokúpiť aj množstvo iného príslušenstva!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.