Spoločnosť Apple predstavila hodinky Apple Watch ešte počas septembra minulého roka, kedy nám svojim dizajnom a spracovaním vďaka prémiovým materiálom doslova vyrazili dych. Hodinky už teda môžme sledovať približne pol roka, no až dnes sme sa dozvedeli koľko zaplatíme za najdrahšiu verziu!

Cena za najdrahšiu verziu!

Je pomerne normálne, že si tí bohatší jedinci zvyknú zakúpiť hodinky v hodnote jazdeného (aj nejazdeného) BMW 7. Pokiaľ ide o hodinky značky Rolex a podobne, nikto sa nečuduje, keďže tieto značky majú vo svete už nejaké to meno. Aj keď Apple tiež nepatrí medzi neznáme spoločnosti, stále je to len technologický gigant a nie značka, ktorá vyrába prémiové hodinky či iné, doslova šperky.

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

To vlastne platilo len donedávna, kým spoločnosť nepredstavila svoje najnovšie hodinky. Pokiaľ ide o prvé dve verzie, ich cena určite neprekvapí a vo svete Apple je pomerne normálna 1000$ za dokonalo spracované inteligentné hodinky je naozaj tak akurát. Čo však tí, ktorí sa nepozerajú na cenu ale chcú špičkoví produkt? Tých zrejme zaujme Apple Watch Edition, ktoré sú vyrobené z 18-karátového zlata! Ich najvyššia cenovka je až 17 000$ a vzhľadom na cenovú politiku spoločnosti a ich kurz prepočtu $=€ bude cenovka rovnaká aj v eurách! Pokiaľ sa teda nemýlime, za tieto hodinky zaplatíte viac, ako za jazdenú nemeckú limuzínu s ročnákom výroby okolo 2008!

Na jednej strane treba uznať, že ide o kus nádhernej spotrebnej elektroniky, ktorý sa určite nemusí hanbiť za svoj dizajn a predovšetkým materiály, ktoré sú v ňom použité, no na druhej strane sa treba pozrieť aj na to, ako trh takto drahý spotrebný produkt príjme. Každopádne, aj keby Apple Watch Edition skončili fiaskom, nič sa nedeje, najpredávanaješou verziu má byť aj tak najlacnejší model „Sport“!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Tento muž vedie firmu, kvôli ktorej zakázali predaj Apple Watch v USA: Za spravodlivosť zaplatil už 100 miliónov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.