Svet technológií sa pomaly pripravuje na nadchádzajúcu konferenciu WWDC 2024, na ktorej Apple odhalí očakávaný systém iOS 18. Nová aktualizácia prinesie pokročilé funkcie založené na umelej inteligencii, nové možnosti pre personalizáciu domovskej obrazovky a ďalšie inovácie.

Z nedávnych správ vyplýva, že medzi hlavnými novinkami bude aj schopnosť AI generovať viacero druhov obsahu. Jednou z týchto možností budú aj personalizované emoji znaky. Za toto tvrdenie sa postavil známy analytik Mark Gurman, ktorý vo svojom príspevku načrtol ako bude fungovať tvorba vlastných znakov emoji.

Používatelia si budú môcť vytvoriť vlastné emoji

Táto novinka by mala byť súčasťou systémov iOS 18, iPadOS 18 a macOS 15. Apple má v pláne predstaviť nástroj na tvorbu emoji, ktorý by mal byť medzi používateľmi obzvlášť populárny. Podľa Gurmana pôjde o jednu z kľúčových noviniek, ktorú si majitelia zamilujú.

Zdroj: DALL-E

Funkcia bude založená na softvéri, ktorý umožní vytvárať emoji priamo v reakcii na texty používateľov. Používatelia tak budú mať k dispozícii nové znaky emoji pre rôzne situácie, ktoré prekračujú súčasný katalóg dostupný na iPhone a iných zariadeniach.

Apple zvykne každoročne pridávať do iOS nové emoji, ktoré však musia byť najprv schválené. Podobne by tomu malo byť aj v nadchádzajúcich mesiacoch, kedy Apple predstaví ďalšiu várku nových obrázkov.

Nové emoji znaky pre iPhone
Zdroj: MacRumors, Unsplash / Thai Nguyen (úprava redakcie)

S príchodom možnosti vytvoriť personalizované emoji znaky však táto schopnosť takpovediac prestane dávať zmysel.

Nová funkcia generatívnej AI by mohla znamenať, že používatelia už nebudú musieť čakať na ročné aktualizácie, aby získali nové možnosti pre svoje emoji.

Spoločnosť Apple predstaví iOS 18 na svojej výročnej vývojárskej konferencii WWDC 2024, ktorá odštartuje už 10. júna. Súčasťou aktualizácie budú očakávané prvky umelej inteligencie, ktoré gigant z Cupertina zavedie aj do ďalších operačných systémov.

Prečítajte si tiež  Týchto 10 AI funkcií prinesie iOS 18. Pozrite si zhrnutie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -