Analytici sa vyjadrujú na adresu spoločnosti Apple prakticky každý jeden deň. Dnes prišiel s jedným zaujímavým návrhom aj Toni Sacconaghi zo spoločnosti Bernstein. Keby podľa neho cupertisnký gigant znížil základnú cenu Apple Watch na úroveň 250$, predal by desaťkrát viac zariadení ako dnes.

Apple Watch – keby stáli do 250$, predalo by sa ich 10x viac!

Aj keď sú inteligentné hodinky Apple Watch naozaj geniálnym produktom, ich cena môže niekoho odradiť. Podľa analytika je to obrovské množstvo používateľov, ktorí by v opačnom prípade toto zariadenie nakupovali vo veľkom.

banner

Najnovšia analýza a výpočty hovoria, že keby Apple znížilo základnú cenu Apple Watch na 250$, kúpilo by si ich asi 10x viac zákazníkov ako dnes. Autor tejto teórie ale asi zabudol na to, že presne takýto model už dnes firma predáva.

Sú to Apple Watch Series 3, ktoré začínajú na 199$! Aj napriek tomu, že sa už jedná o starší model (2017), stále dokážu ponúknuť množstvo plnohodnotných funkcii, ktoré zužitkujete aj dnes.

Aby sme ale boli objektívny, nemajú EKG, ktoré je kľúčové najmä pre starších používateľov. No a tí nie sú podľa spoločnosti Bernstein ochotní platiť horibilné sumy za wearable elektroniku.

Nové hodinky so starým dizajnom?

To čo chcel teda analytik pravdepodobne povedať je, že by Apple mohlo predstaviť nové Apple Watch, ktoré budú mať možno zastaralý dizajn, menší displej (bez always-on), a menej technológii, ktoré ocení len nadšenec a fanúšik Apple.

Apple Watch Series 3 ako voľba rozumom v roku 2019.
Apple Watch Series 3

Namiesto toho by však mohli poskytnúť všetky zdravotné funkcie, ako najnovší model v ponuke, vďaka čomu by dávali zmysel aj pre ľudí, ktorí si na väčšej obrazovke a tenšom dizajne skutočne nepotrpia.

Bol by to vlastne taký model, akým je dnes iPhone SE v oblasti mobilných zariadení. To najdôležitejšie pre smartfón je jeho procesor a životnosť. Do tela „iPhonu 8“ sa dostal špičkový čip Apple A13 Bionic a Apple znížilo cenu na 399$. Čo by ste povedali na to, keby Apple prestalo predávať Series 3 a nahradilo by ich „trošíčku lepším a trošíčku drahším“ modelom? Napíšte nám do komentára.

Apple Watch Series 3 zobrazenie času
Apple Watch – keby stáli do 250$, predalo by sa ich 10x viac! Kúpili by ste si ich aj vy?
Prečítajte si tiež  Teraz je ten správny čas na to, aby ste si kúpili iPhone 11 v zľave. Tu je dôvod prečo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -