Posledný príbeh, v ktorom Apple Watch stáli za záchranou života je mimoriadne pôsobivý. Hlavnú úlohu v ňom zohral 92 ročný farmát Jim Salsman, ktorý spadol z viac ako 6 metrov vysokého rebríka. Pokiaľ by nemal na ruke inteligentné hodinky od Apple, podľa vlastných slov by zrejme neprežil.

Apple Watch detekovali pád, farmár chcel využiť aj Siri

Vlastnenie Apple Watch, môže mať mimoriadne veľký význam najmä u starších používateľov. Dokážu včas detekovať najrôznejšie srdcové ochorenia či napríklad nečakaný pád. Aj keď sa vám druhá menovaná funkcia môže zdať ako nezmyselná, nie je to prvý (a určite ani posledný) článok o tom, ako zachránila niekomu život.

V tomto prípade mal starček veľké šťastie. Rebrík, na ktorom stál sa vraj pod vplyvom silného vetra rozhýbal vo chvíli, keď zabezpečoval silo s obilím.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Po páde na zem sa snažil automatický hýbať a natočiť sa na nákladné auto, ktoré sa nachádzalo len niekoľko metrov od neho. Ako však sám povedal, nebolo to možné a tak vyskúšal použiť svoje inteligentné hodinky Apple Watch. Prvé čo ho napadlo bola hlasová asistentka Siri.

V danej chvíli ale netušil, že zariadenie na jeho ruke už medzičasom kontaktovalo príslušné záchrane zložky, nakoľko zachytilo prudký pád z rebríka. Táto funkcia sa v hodinkách nastavuje buď manuálne, alebo automaticky pri používateľoch starších ako 65 rokov.

V nemocnici sa ukázalo, že 92-ročný Jim Salsman utrpel zlomeninu bedrového kĺbu (a niekoľko ďalších zlomenín), čo mu znemožňovalo pohyb. Našťastie sa však zo zákernej nehody vyliečil a to aj napriek tomu, že mu stále prebiehajúce rehabilitácie komplikujú opatrenia kvôli koronavírusu. Ako sám na záver uviedol, pokiaľ by nemal svoje Apple Watch na ruke, pád by pravdepodobne neprežil.

Apple Watch opäť zachránili ľudský život. Pozrite sa ktorá funkcia pomohla.
Apple Watch opäť zachránili ľudský život. Pozrite sa ktorá funkcia pomohla.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 6S vypadol z lietadla a rok ostal na jednom mieste. Po tomto všetkom fungoval.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.