Pokiaľ máte Apple Watch, určite viete, že sú plné najrôznejších technológii. Jednou z nich je aj takzvaná detekcia pádu, ktorá je defaultne aktivovaná predovšetkým pre starších používateľov. Tentokrát sa práve ona postarala o záchranu muža, ktorý z ničoho nič omdlel a spadol na zem. Softvér mu sám privolal pomoc, keď kontaktoval 911.

Apple Watch zachránili ďalší ľudský život

O najnovšie informácie sa postaral spravodajšký kanál KTAR. Ten zdieľal príbeh muža, ktorý z ničoho nič odpadol. Naokolo sa v tom čase nikto nenachádzal a sám si nebol schopný privolať pomoc.

- Reklama -
banner
reklama

Pri páde na zem sa však aktivovala funkcia v Apple Watch, ktorá kontaktovala 911 s tým, že zdieľala svoju polohu. Na dané miesto boli okamžite vyslané záchranné zložky. Po pánovi nebolo potrebné pátrať, nakoľko bolo označené miesto veľmi presné.

Záchranári teda urobili všetko, čo bolo potrebné a muža sa podarilo bez problémov ošetriť (a následne previezť do nemocnice). V takýchto situáciach môžu stačiť minúty, ktoré rozhodujú o živote a smrti. Našťastie to dopadlo dobre.

Funkcia detekcie pádu sa nachádza vo všetkých modeloch Apple Watch od Series 4 vyššie. Defaultne sa aktivuje iba v prípade, že má majiteľ hodiniek 65 (a viac) rokov. Pokiaľ ste mladší a chceli by ste ju preventívne používať, dá sa to. Je potrebné aby ste si ju ale manuálne aktivovali cez nastavenia.

Pre Apple je táto správa skvelou vizitkou o tom, že to čo robí je veľmi správne. Sme radi, že Apple Watch pomáhajú aj v iných prípadoch ako napríklad pri športe alebo zobrazovaní notifikácii. Vlastniť ich má aj určité “ochranné benefity”…

Apple Watch zachránili ďalší ľudský život
Apple Watch zachránili ďalší ľudský život
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Funkciu pádu som si aktivoval (odporúčam všetkým zapnúť) a naozaj funguje. Koncom februára som sa v pivnici šmykol a škaredo spadol. Doma v tej dobe nikto nebol. Hodinky to zaznamenali a chceli volať SOS (tiesňová linka + všetky ICE v zozname). Našťastie som zostal pri vedomí a schopný sám vstať, tak som volania zastavil. Apple Watch sú absolútnou jednotkou na trhu ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here