Pokiaľ máte Apple Watch, určite viete, že sú plné najrôznejších technológii. Jednou z nich je aj takzvaná detekcia pádu, ktorá je defaultne aktivovaná predovšetkým pre starších používateľov. Tentokrát sa práve ona postarala o záchranu muža, ktorý z ničoho nič omdlel a spadol na zem. Softvér mu sám privolal pomoc, keď kontaktoval 911.

Apple Watch zachránili ďalší ľudský život

O najnovšie informácie sa postaral spravodajšký kanál KTAR. Ten zdieľal príbeh muža, ktorý z ničoho nič odpadol. Naokolo sa v tom čase nikto nenachádzal a sám si nebol schopný privolať pomoc.

banner
reklama

Pri páde na zem sa však aktivovala funkcia v Apple Watch, ktorá kontaktovala 911 s tým, že zdieľala svoju polohu. Na dané miesto boli okamžite vyslané záchranné zložky. Po pánovi nebolo potrebné pátrať, nakoľko bolo označené miesto veľmi presné.

Záchranári teda urobili všetko, čo bolo potrebné a muža sa podarilo bez problémov ošetriť (a následne previezť do nemocnice). V takýchto situáciach môžu stačiť minúty, ktoré rozhodujú o živote a smrti. Našťastie to dopadlo dobre.

Funkcia detekcie pádu sa nachádza vo všetkých modeloch Apple Watch od Series 4 vyššie. Defaultne sa aktivuje iba v prípade, že má majiteľ hodiniek 65 (a viac) rokov. Pokiaľ ste mladší a chceli by ste ju preventívne používať, dá sa to. Je potrebné aby ste si ju ale manuálne aktivovali cez nastavenia.

Pre Apple je táto správa skvelou vizitkou o tom, že to čo robí je veľmi správne. Sme radi, že Apple Watch pomáhajú aj v iných prípadoch ako napríklad pri športe alebo zobrazovaní notifikácii. Vlastniť ich má aj určité „ochranné benefity“…

Apple Watch zachránili ďalší ľudský život
Apple Watch zachránili ďalší ľudský život
Prečítajte si tiež  Apple Watch rapídne stúpli predaje, hádaj vďaka čomu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.