Apple každoročne vydáva rôzne špeciálne kolekcie pre príslušenstvo k svojim zariadeniam pri rôznych príležitostiach. Gigant z Cupertina už roky v tejto iniciatíve oslavuje diverzitu a podporuje LGBTQ+ komunitu, s čím súvisí aj edícia Pride pre remienky Apple Watch.

Inak tomu nie je ani tento rok, keďže spoločnosť uviedla nový Pride Braided Solo Loop náramok, ciferník pre watchOS a pozadie pre iPhone a iPad. Nový remienok je unikátny svojím fluorescenčným dizajnom, ktorý odráža farby rôznych vlajok symbolizujúcich Pride.

Na remienku je tiež laserom znázornené heslo “PRIDE 2024”, čo zdôrazňuje jeho význam a posolstvo.

Farby čiernej a hnedej na remienku reprezentujú čiernu, hispánsku a latinskoamerickú komunitu, ako aj ľudí žijúcich s HIV/AIDS. Ružová, svetlomodrá a biela farba sú zase symbolom transrodových a nebinárnych osôb.

Apple nezabúda na podporu LGBTQ+ komunity

Apple Watch Pride
Zdroj: Apple

Spolu s remienkom prichádza aj spomínaný ciferník a tapeta pre operačné systémy iOS a iPadOS s názvom Pride Radiance.

Tapeta znázorňuje tmavé pozadie, na ktorom sa prelínajú lúče svetla, vytvárajúc efekt prekrývania. Na hodinkách Apple Watch sa farby menia podľa pohybu zápästia a reagujú na dáta z gyroskopu.

Apple Watch Pride
Zdroj: Apple

Na iPhone a iPade sa farebné lúče dynamicky menia a vytvárajú nápis “Pride”, keď používateľ odomkne svoje zariadenie. Novinkou je možnosť prispôsobenia ciferníka a tapety tak, aby zobrazovali konkrétne farby.

Pletený remienok Solo Loop bude dostupný od 22. mája, zatiaľ čo nový ciferník hodiniek Pride Radiance a príslušné tapety pre iPhone a iPad budú uvedené už čoskoro s aktualizáciami operačných systémov watchOS 10.5, iOS 17.5 a iPadOS 17.5.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra 3 sú na ceste. Prinesú zásadné zdravotné vylepšenia

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -