High-endové Apple Watch Ultra prišli minulý rok s druhou generáciou, ktorá síce neurazila, no ani neprekvapila. Spoločnosť Apple však už teraz pracuje na nástupcovi s označením Apple Watch Ultra 3, ktorý príde na trh už o niekoľko mesiacov. Vďaka početným únikom vieme, čo od neho môžeme očakávať.

Pôvodne sa predpokladalo, že spoločnosť Apple tento rok novú generáciu Apple Watch Ultra ani neukáže, nakoľko nemá v rukáve žiadne zaujímavé novinky. Známy analytik Ming-Chi Kuo ale vo svojom príspevku na portáli Medium uviedol, že technologický gigant zmenil názor a Apple Watch Ultra 3 sa o niekoľko mesiacov napokon stanú realitou.

Apple Watch Ultra 3 prinesú niekoľko zmien

Ak očakávate markantné zmeny, musíme vás sklamať. Apple Watch Ultra 3 neprinesú takmer žiadne vizuálne vylepšenia v porovnaní so súčasným modelom. V tomto smere majú byť podobné, ako Apple Watch Ultra 2 a Ultra. To čo môže Apple maximálne upraviť je ponuka vymeniteľných remienkov.

Hlavný dôvod, prečo firma nebude robiť dizajnové zmeny je ten, že to v prípade Apple Watch Ultra zatiaľ skrátka netreba. Naopak, firma sa viac zameria na očakávané Apple Watch X, ktoré prejdú veľkým redizajnom.

Apple Watch Ultra 2
Zdroj: Apple

Okrem toho sa tiež hovorí o tretej generácii cenovo najdostupnejších hodiniek Apple Watch SE, ktoré by mohli prísť takisto v tomto roku. Na jeseň by sme tak mali byť svedkami predstavenia hneď trojice modelov Apple Watch. Späť však k téme.

Apple Watch sa dočkajú nových zdravotných funkcií

Nové modely Apple Watch by mali okrem výkonnejšieho čipu priniesť aj nové funkcie, vrátane snímania krvného tlaku a detekcie spánkového apnoe. Nič podobné súčasné generácie Apple Watch nevedia. Vďaka týmto vylepšeniam sa zariadenia posunú v oblasti zdravotných funkcií na ešte vyššiu úroveň a opäť prekonajú konkurenciu.

Treba však myslieť na to, že táto dvojica vychytávok bude obmedzená iba pre prémiový model Ultra 3 a a nové Apple Watch Series X. Najlacnejšie Apple Watch SE budú aj naďalej obmedzené v niektorých funkciách, aby si udržali nízku cenovku.

Meranie krvného tlaku na Apple Watch
Zdroj: Bing AI, Apple (úprava redakcie)

Apple pracuje aj na meraní hladiny cukru v krvi 

Apple okrem dvojice spomínaných technológií pracuje aj na neinvazívnom monitorovaní glukózy v krvi. Systém spoločnosti Apple vraj využíva fotonický čip, ktorý svieti pod kožou laserom a meria koncentráciu glukózy v tele.

Systém monitorovania glukózy je navrhnutý podobne ako systém monitorovania krvného tlaku. Ten monitoruje zmeny hladiny cukru v krvi a upozorňuje používateľov na prediabetes namiesto toho, aby poskytol skutočné hodnoty cukru v krvi.

Trochu smutnou správou, ale je, že táto funkcia príde až neskôr, pravdepodobne o pár rokov. V Apple Watch Ultra 3 ju s vysokou pravdepodobnosťou neuvidíme.

Apple Watch Series 9, Apple Watch Ultra 2 a Apple Watch SE 2 sú v zľavách 

Nakoľko sú nové generácie Apple Watch v predaji približne pol roka, môžete ich získať v zaujímavých cenových zvýhodneniach. Čistka v zátvorke predstavuje sumu, za ktorú sa hodinky predávali v čase uvedenia na trh.

Prečítajte si tiež  iOS 18 sa inšpiruje Apple Watch Ultra. Túto funkciu dnes iPhone nemá, no čoskoro sa to zmení

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -