Vyzerá to tak, že hodinky Apple Watch SE majú prvý reálny problém. Niekoľko používateľov sa začalo sťažovať na prehrievanie zariadenia. Deje sa to pri bežnom nosení alebo nabíjaní. V ojedinelých situáciach vzniká trvalé poškodenie displeja v pravom hornom rohu.

Prehrievajúce sa Apple Watch SE

Spoločnosť Apple robí perfektné produkty, no pri objeme výroby nedokáže ustriehnuť úplne všetko. Z času na čas sa objavia problémy, ktoré vedia narobiť vrásky na čele. Hodinky Apple Watch SE prišli do predaja len cca pred mesiacom. Napriek tomu čelia prvej „kauze“, týkajúcej sa ich spoľahlivosti.

Niekoľko majiteľov (Južná Kórea) narazilo na výrazné prehrievanie. Všetky informácie sa začali postupne objavovať na diskusnom fóre Reddit. Konkrétne až šesť nezávislých správ spomínalo aj žltú škvrnu v pravom hornom rohu displeja, ktorá sa objavila pri nástupe vysokej teploty.

Vo všetkých prípadoch mali majitelia svoje Apple Watch SE na ruke alebo na nabíjačke. Jeden dokonca opisuje nepríjemnú skúsenosť, kedy prehrievanie začalo v noci. Hneď po zobudení sňal svoje hodinky zo zápästia, no keď ich chcel spustiť, displej a ani zvuk nabíjania nereagovali. Prekvapením bolo, keď sa ozval tón funkcie „Nájsť“ (pri skúške).

Momentálne nie je jasné, čo spôsobuje tieto problémy. Pokiaľ majú Apple Watch SE podobný dizajn ako predošlé modely, zlyhať mohli konektory displeja v blízkosti Taptic Engine.

Zaujímavosťou na záver ostáva, že všetky správy pochádzajú z jednej krajiny a to z Južnej Kórei. Ťažko povedať, či je to náhoda alebo Apple vyčlenilo pre túto oblasť komponenty od iných výrobcov (napríklad akumulátory).

Po medializácii sa začali objavovať ďalší používatelia, ktorí hlásia rovnaké zlyhania. Apple samozrejme takýto problém plne akceptuje a promptne vybavuje reklamačný proces. Ako ste spokojní so svojimi Apple Watch SE vy?

zdroj

Prečítajte si tiež  Instagram má problém. Vymazané správy a fotky držal na serveroch viac než rok!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.