Len pred pár hodinami sme si pre vás pripravili rozsiahli článok, v ktorom sme porovnali Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE. Teraz sa budeme venovať tomu „nudnejšiemu“ modelu. Podľa nás je to skvelá a výhodná kúpa. Prečítajte si 5 dôvodov prečo si to myslíme.

1. Nízka cena

apple watch se

Začnime tým najlepším. Pri priamom cenovom porovnaní ušetríte výberom Apple Watch SE až 130€ v porovnaní s Apple Watch Series 6. Ak by sme sem pridali aj Apple Watch Series 3, cena je o cca 80€ vyššia. To sa jednoducho oplatí.

Menšia 40mm verzia začína na úrovni 299€. Ak sa rozhodnete pre väčší 44mm model, zaplatíte 329€. Nebudete tu mať síce EKG, Oxymeter a ani Always-on displej. Tie najdôležitejšie funkcie ale ostávajú k dispozícii. Pri športe alebo bežnom „kancelárskom živote“ ich určite oceníte.

2. Moderný dizajn

Apple Watch Series SE

Niekto sa môže rozhorčovať nad tým, že Apple neukázalo nový dizajn v prípade Apple Watch Series 6. Podľa nášho názoru však produkt vyzerá stále moderne a bez problémov môže konkurovať ostatným výrobcom. Pokiaľ očakávate zmeny, počkajte si do roku 2021. Jablková spoločnosť predvedie zásadnú inováciu.

Ak si na tom až tak nepotrpíte, nákupom Apple Watch SE nič nepokazíte. Vyzerajú super a získate ich v troch farbách (strieborná, vesmírna šedá a zlatá). V ponuke je pochopiteľne aj množstvo zaujímavých remienkov, ktoré si budete vymieňať podľa svojho gusta.

3. Kvalitný displej

Apple Watch Series SE

Technologický gigant potreboval oddeliť lacnejšie hodinky od prémiovejšej verzie. Za obeť padol displej, ktorý nedokáže byť stále zapnutý (aj keď ide o LTPO). Pokiaľ si odmyslíme toto jedno „mínus“, v princípe nám absencia technológie vôbec neprekáža.

Apple Watch SE majú OLED panel s vysokým rozlíšením a nádhernými farbami. To oceníte najmä pri konfigurácii desiatok ciferníkov. Ich možnosti sa v porovnaní s Apple Watch Series 3 (z ktorých pravdepodobne prechádzate) posunuli ďaleko dopredu. Väčší displej = viac miesta. Niekedy budete doslova prekvapení, ako dobre to môže vyzerať.

4. Výkon

apple watch se

Absolútnym vrcholom ponuky je procesor S6 (SiP). Ten nájdete len v Apple Watch Series 6. Môže to teda pôsobiť, že v lacnejšom modeli sa nachádza niečo „podradné“. Nie je to pravda.

Inžinieri sem zakomponovali minuloročný čip S5 (SiP). Ten nájdeme aj v hodinkách Apple Watch Series 5, ktoré sú stále extrémne rýchle. Suma sumárom, aj pri „Special Edition“ máte zaistené plynulé prechody, spoľahlivosť a hlavne dlhodobú podporu zo strany operačných systémov. Lacnejšieho prevedenia sa v tomto smere vôbec neobávajte.

Prečítajte si tiež  Apple zaháji výrobu hodiniek Apple Watch už v januári!

5. Celodenná výdrž batérie

Apple Watch

Na záver trochu kontroverzie. Konkurenčné zariadenia vydržia niekoľko dní na jedno nabitie. Apple sľubuje pri Apple Watch SE „len“ 18-hodín. Z nášho krátkeho testovania môžeme potvrdiť, že tento údaj splníte bez akýchkoľvek problémov.

V rámci menej aktívneho používania (hlavne funkcií spojených s cvičením) sa dostanete ľahko na dva dni. Za dobrými číslami stojí aj absencia always-on displeja.

Ak sa bojíte častého nabíjania, z nášho pohľadu je to úplne v poriadku. Pokiaľ sa idete sprchovať alebo vykonávať inú činnosť (pri ktorej nenosíte hodinky), jednoducho ich položíte na magnetickú podložku. Po pár týždňoch si vybudujete zvyk a vôbec to neriešite.

Do komentára nám napíšte, čo vás najviac zaujalo na Apple Watch SE a prečo si myslíte, že sú vhodným modelom na kúpu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -