Pred pár dňami som publikoval článok o tom, ako sa mi podarilo zreklamovať rozbité hodinky Apple Watch. Bol to určite zaujímavý príbeh, ktorý mal pre mňa mimoriadne šťastný koniec. Na miesto mojich starých som dostal nové, respektíve repasované hodinky. Ako sa však ukazuje, tie až také dokonalé nie sú. Apple Watch Series 3 repas, zasekáva sa mi digitálna korunka.

Apple Watch Series 3 repas, zasekáva sa mi digitálna korunka.

Pokiaľ používate Apple Watch aktívne, určite viete, že digitálna korunka je jeden z kľúčových prvkov ovládania. Apple jednoducho zobralo do rúk klasickú korunku, ktorou sa na bežných hodinkách mení čas a implementoval ju ako digitálny ovládací prvok. Pomocou neho nastavujete rôzne funkcie. Hlavnou výhodou je mimoriadna presnosť. Tým, že Apple Watch Seres 3 so 42 mm majú relatívne malý displej, túto presnosť by ste dotykom nedosiahli. Už od počiatku, kedy som si kúpil svoje prvé Apple Watch som túto technológiu miloval. Je malá, pracuje plynule a elegantne. Nie však na mojich repasovaných Apple Watchkách.

- Reklama -

Ku výmene som dostal totižto zariadenie, ktoré spĺňa všetky atribúty na to aby som s ním bol spokojný. Na displeji sa nenachádza ani jeden škrabanec, telo je tiež evidentne úplne nové a mala by byť aj baterka. Jediný prvok, ktorý vyzeral, že už bol používaný je sklíčko pre senzory zo spodnej časti. Tu sa vyskytujú miniatúrne škrabance, ktoré je však len veľmi ťažko vidieť. Aby ste si to lepšie predstavili, vyzerajú ako škrabance, ktoré vzniknú na laku auta po dlhodobom umývaní na nekvalitných kefách. Normálne ich síce nevidíte ale keď pod uhlom zasvieti slnko, tak sa na laku vykreslia. Samozrejme mi to nijako nevadí. Odovzdal som skoro 2 roky používané hodinky a vrátili mi v podstate úplne nové. S tým som spokojný.

Apple Watch Series 3 repas, zasekáva sa mi digitálna korunka.

Ako sa problém prejavuje?

S čím ale nie som spokojný je práve spomínaná digitálna korunka. Popravde som si chybu všimol ešte pri východe zo servisu. Prejavovala sa následovne. Akonáhle som chcel s korunkou zatočiť, išla ťažko. Otáčať sa síce otáča ale je na to nutné vyvinúť skutočne dosť sily, čo pri jemnej motorike, ktorú používate pri práci s Apple Watch nie je práve veľmi príjemné. Niekedy sa potom dostane do štádia, kedy to vyzerá, že sa nič nestalo. Možno aj preto som sa rovno neotočil do predajne a nevrátil im moje hodinky. Skrátka som si povedal, že sú nové a že to chce trochu rozhýbať. Hýbal som však dosť a výsledok sa nedostavil. Korunka sa stále zasekáva. Niekedy viac, niekedy menej. Na druhú stranu aspoň veľmi presne funguje, takže s ovládaním nemám problémy.

Okrem otáčavého pohybu sa ale vyskytol ešte jeden problém. Tým je stláčanie korunky. Akonáhle na ňu vyviniem tlak, tak všetko funguje. Problémom je ale spätná väzba, ktorú nedostanem. Samozrejme niekedy cítim naozaj minimálny „klik“. Je to ale tak nevýrazné, že sa to s korunkou, ktorá je v poriadku nedá ani len porovnať.

Apple Watch Series 3 repas, zasekáva sa mi digitálna korunka.

Čo som už vyskúšal.

V podstate som toho ani nemal moc na výber. V prvom rade som s korunkou točil a stláčal ju niekoľko minút v kuse. Pomohlo to ale len na chvíľu. Trvalo možno hodinu, kým sa zase dostala do svojej pôvodnej polohy a opäť sa s ňou ťažko manipulovalo. Druhý pokus bol potom pod tečúcou vodou. Čuduj sa svete, fungovalo to. Akonáhle som hodinky trochu namočil, s korunkou sa dalo točiť, akoby jej nič nebolo. Dokonca aj stláčanie fungovalo ako tak uspokojivo.

Aj v tomto prípade ale moja radosť netrvala dlho. Nič iné som neskúšal a samozrejme ani skúšať nebudem. Hodinky sú ešte v záruke a ak by som do nich zasahoval maximálne by som sa o ňu pripravil. Rovnako tak to nechcem skúšať ani s mydlom či niečim, čo by ju mohlo trochu rozhýbať. Ako sme už uviedli v tomto článku, takéto prípravky môžu poškodiť vodeodolnosť.

Zariadenie budem teda musieť znova reklamovať

Na záver mi už teda ostáva len jedno riešenie. Zariadenie budem musieť znova celé reklamovať, aj keď sa už jedná o „nový“ repasovaný kus. Na jednej strane som veľmi spokojný s tým, že som dostal na miesto starých, úplne nové hodinky. Na strane druhej sa mi však nepáči kvalita nového modelu. Som presvedčený, že na túto chybu musel naraziť naozaj každý ešte pred tým ako sa hodinky dostali ku mne. Aj repasované kusy sa samozrejme testujú. Prečo teda prešli hodinky cez test kvality neviem. Skúsim ich ale reklamovať a uvidím. Škoda len, že to bude zase toľko trvať…

Apple Watch Series 3 repas, zasekáva sa mi digitálna korunka.
Apple Watch Series 3 repas, zasekáva sa mi digitálna korunka.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.