Spoločnosť Apple nám už o niekoľko mesiacov predstaví úplne nový iPhone 16, ktorý má spôsobiť revolúciu na poli mobilných zariadení. Tento smartfón si opäť budete môcť kúpiť aj vo verzii Pro, ktorá dostane prémiový titánový rám, výkonnejší procesor A18 Pro, špičkový kamerový systém a veľa ďalších benefitov.

Známy profil AppleTrack na sociálnej sieti X teraz zverejnil fotorealistické rendery nového iPhonu 16 Pro a iPhonu 16 Pro Max. Ako sám uvádza, obrázky vznikli na základe uniknutých CAD renderov, ktoré pochádzajú z čínskych dodávateľských reťazcov a už nejaký ten piatok kolujú po internete. Problémom žiaľ je, že tieto zariadenia nie sú ničím extra zaujímavé.

Hoci je pravda, že základný iPhone 16 / 16 Plus zmení tvar zadného kamerového modulu – šošovky budú umiestnené priamo pod sebou, prémiový iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max takouto cestou nepôjde a zo zadnej strany má pôsobiť takmer rovnako, ako súčasné generácie.

iPhone 16 Pro / 16 Pro Max príde s úplne novými rozmermi 

iPhone 16 Pro
Zdroj: X / AppleTrack

Apple sa nebude snažiť o žiadnu dizajnovú inováciu najmä preto, lebo to pri iPhone 16 Pro nepotrebuje robiť. Tieto zariadenia budú zaujímavé najmä tým, že sa fyzicky zväčšia.

Zatiaľ čo základný model už nebude mať 6,1″, ale až 6,3″ displej, vlajková loď s označením iPhone 16 Pro Max sa posunie zo súčasného 6,7″ displeja na 6,9″ displej. Obrazovky by tiež mali mať tenšie čierne rámčeky po svojom obvode.

iPhone 16 Pro
Zdroj: X / AppleTrack

AppleTrack vo svojom príspevku zdôraznil, že tieto zariadenia by mohli mať novú povrchovú úpravu lešteného titánu, ktorá bude pôsobiť omnoho menej matným dojmom. Zákazníci sa tiež majú tešiť na novú sivú a ružovú farbu.

V iPhone 16 Pro majú byť len dotykové tlačidlá 

iPhone 16 Pro
Zdroj: youtube / AppleTrack

V únikoch sa v neposlednom rade veľa hovorí aj o tom, že Apple práve v iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max zabije klasické fyzické tlačidlá a nahradí ich dotykovými altenratívami s podporou haptickej spätnej väzby cez TapTic Engine.

Zariadenie by malo byť vďaka tejto zmene odolnejšie voči vode a takisto by mohlo ponúknuť štíhlejšiu konštrukciu.

Na druhej strane však absencia fyzických tlačidiel môže niektorým zákazníkom prekážať. Je to zmena, ktorú skratka nemusí pozitívne prijať každý.

Základný iPhone 16 Pro dostane lepší teleobjektív 

iPhone 16 Pro
Zdroj: X / AppleTrack

V neposlednom rade nesmieme zabudnúť na fakt, že nový iPhone 16 Pro už nebude horší v oblasti optického priblíženia, ako jeho väčší braček iPhone 16 Pro Max.

Prečítajte si tiež  5 pozadí od SvetApple.sk pre iPhone a iPad |#9

Aby sme to lepšie vysvetlili, dnes ponúka iPhone 15 Pro len 3x optický zoom, zatiaľ čo v iPhone 15 Pro Max nájdete až 5x optický zoom. Je to rozdiel, ktorý prekáža nejednému spotrebiteľovi a Apple to veľmi dobre vie.

Aby firma vyhovela všetkým, túto technológiu v nástupcovi zjednotí, čo je veľmi dobrá správa.

Ako by sa dal zhrnúť dizajn iPhonu 16 Pro? 

iPhone 16 Pro
Zdroj: youtube / AppleTrack

Nebudeme si klamať, iPhone 16 Pro bude vyzerať jednoducho nádherne a ponúkne špičkový a čistý dizajn, ktorým zaujme desiatky miliónov zákazníkov po celom svete.

Na druhej strane sme však trochu sklamaní, nakoľko máme pocit, že toto zariadenie pôsobí s výnimkou Dynamic Island už od iPhonu 12 Pro Max prakticky rovnako. A to je štyri roky starý smartfón.

iPhone 16 Pro
Zdroj: youtube / AppleTrack

Možno by si aj vlajková loď iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max zaslúžila v tomto smere nejaký ten upgrade, ktorý ju posunie opäť o stupienok vyššie. Takto si totiž môžeme kúpiť aj iPhone 15 Pro Max (dostupný od 1 168 €) alebo iPhone 15 Pro (dostupný od 967 €) a v podstate budeme mať to isté.

Ak sa chcete dozvedieť o iPhone 16 viac v skrátenom článku, odporúčame vám pozrieť si naše zhrnutie. Takisto nám napíšte do komentára na sociálnych sieťach, čo si o tomto dizajne myslíte vy. Páči sa vám, alebo by mal Apple v tomto smere už urobiť nejaký pokrok. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -