Veľmi radi píšeme takéto články. Pokiaľ produkty niekomu pomôžu alebo zachránia život, je to obrovský úspech. Tento krát sa to opäť podarilo. Apple Watch Series 4 opäť raz zachránili život. Pomohla detekcia pádu…

Apple Watch Series 4 opäť raz zachránili život. Pomohla detekcia pádu…

Keď spoločnosť Apple predstavila Apple Watch Series 4 a technológiu detekcie pádu, možno sme ešte nevedeli aký veľký potenciál môže mať. Len nedávno sme písali o matke troch detí, ktorej práve toto zachránilo život. Pokiaľ ju máte vypnutú, možno by ste si to mali rozmyslieť. Naozaj nikdy neviete, kedy dôjde k nehode a vám to môže zachrániť život.

- Reklama -

Istý Gabe Burdett spolu so svojim otcom, Bobom, plánovali výlet na horských bicykloch. Bob však nemal šťastie a počas jazdy spadol pričom ešte stále nebol so svojim synom. Gabe dostal pár sekúnd potom na svoj telefón informáciu o tom, že otcové hodinky zaznamenali pád a spolu s týmto údajom mu bola zaslaná aj otcová aktuálna poloha. Na základe toho, že sa to od neho nenachádzalo tak ďaleko, automaticky sa za svojim otcom vybral. Počas tejto doby už však hodinky stihli skontaktovať aj záchranné zložky.

Vďaka tomu sa Bob dostal do nemocnice za čas kratší ako 30 minút. Kým Gabe prišiel na miesto, otec už bol v rukách lekárov. Ako sám uvádza Bob, po páde sa mu darí dobre. Pokiaľ by však hodinky nezareagovali včas, mohlo by to byť o dosť horšie.

Ako to celé funguje?

Detekcia pádu je automaticky spustená no hodinkách pri osobách, ktoré sú staršie ako 65 rokov. Samozrejme, že si ju ale môžete zapnúť kedykoľvek chcete prostredníctvom vašej aplikácie Watch na iPhone aj keď ste mladší. Ak zariadenie zaznamená pád a vy do jednej minúty nezareagujete na výstrahu, ktorá sa nachádza na ich displeji, automaticky začnú kontaktovať vašich známych a záchranné zložky.

V tomto prípade to teda fungovalo absolútne špičkovo a hodinky splnili svoj účel. Uvidíme, kedy budeme môcť opäť napísať o podobnej záchrane života. Sme veľmi radi, keď prinášame takéto pozitívne správy. Z Apple Watch sa už nestáva len predĺžená ruka nášho iPhonu. Z Apple Watch sa stáva zdravotnícka pomôcka, ktorá nás neustále monitoruje a drží nad nami záchrannú ruku…

Apple Watch Series 4 opäť raz zachránili život. Pomohla detekcia pádu... - svetapple.sk
Apple Watch Series 4 opäť raz zachránili život. Pomohla detekcia pádu… – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.