Nemusíme si nič nahovárať keď napíšeme, že to, čo dokázala umelá inteligencia (AI) za posledné roky v technologickom svete kompletne zmenilo pravidlá hry. Táto technológia nám môže pomôcť v jednoduchšej a rýchlejšej komunikácií a netýka sa to len bežných ľudí ale aj obrovských spoločností. Hoci je ChatGPT stále relatívne veľkou novinkou, ako informuje portál Gizmochina, v App Store sa už objavila aplikácia pre Apple Watch či Mac, ktorá ho využíva.

Začnime aplikáciou MacGPT, ktorú si môže stiahnuť každý používateľ zadarmo do svojho počítača s operačným systémom macOS. Apka v praxi umožňuje rýchly prístup ku ChatGPT priamo z panela ponúk.

- Reklama -

Stačí vám jedno prihlásenie a niekoľko kliknutí, aby ste sa pripojili ku obľúbenému chatbotovi od OpenAI a následne zahájili konverzáciu.

ChatGPT pre Mac
Zdroj: GizChina

Aby toho nebolo málo, MacGPT umožňuje vytvorenie klávesovej skratky pre zrýchlený prestup ku ChatGPT. Vďaka tomu sa vám bude celý systém používať ešte o niečo pohodlnejšie než cez prehliadač.

ChatGPT aj v hodinkách Apple Watch 

ChatGPT pre inteligentné hodinky Apple Watch
Zdroj: GizChina

Druhá aplikácia, ktorá vás pravdepodobne zaujme ešte viac je WatchGTP, respektíve po novom Petey – AI Assistant. V tomto prípade ide opäť o šikovný softvér, pomocou ktorého môžete so svojimi Apple Watch komunikovať priamo za zápästia. Používatelia tak získajú odpovede na svoje otázky oveľa rýchlejšie a hlavne bez toho, aby museli do hodiniek čokoľvek napísať.

Výsledky si môžu následne buď nechať sami pre seba, alebo ich odoslať ďalším osobám skrz e-mail alebo sociálne siete. Aplikácia je ľahko prístupná a možno ju dokonca nastaviť ako kompiláciu, čo z nej robí rýchly a pohodlný nástroj na používanie. V tomto prípade sa ale pripravte na to, že jej inštalácia nie je úplne bezplatná.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Vývojári si za jej inštaláciu pýtajú až 4,99 € čo nie je úplne najmenej. Na druhej strane ide o technológiu, ktorá pripomína sci-fi filmy a my veríme, že sa v budúcnosti aj v inteligentných hodinkách Apple Watch uchytí. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -