V jablkovej spoločnosti pracujú na nových Apple Watch Series 6, ktoré síce prinesú inovácie, no do dnešného dňa sme nemali možnosť počuť, ktoré konkrétne to budú… Najnovší únik však prezrádza, že jedno z najväčších vylepšení môže byť meranie stresu a zlepšovanie duševného zdravia používateľa. Pomôcť tomu majú senzory na meranie hladiny kyslíka v krvi.

Apple Watch Series 6 môžu prísť s detekciou stresu

Vlastniť inteligentné hodinky od spoločnosti Apple prináša viacero bonusov. Okrem skvelých vymožeností máte k dispozícii aj pomerne presné meranie zdravotných funkcií, čo sa už viackrát podpísalo pod záchranu života.

Jedná sa o skvelého spoločníka, ktorého si so sebou vezmete ráno do práce alebo poobede do fitka. Podľa najnovších správ by mohol čochvíľa dostať ďalšie fantastické vylepšenie. Jednať sa má o schopnosť merania úrovne stresu.

V Apple údajne vypracovali úplne nový algoritmus, ktorý využíva údaje o srdcovej frekvencii používateľa. No a hoci to vyzerá ako funkcia, ktorá by mohla teoreticky fungovať aj na starších modeloch, všetko naznačuje, že tomu tak nebude.

Vo watchOS 7 sa žiaľ nenachádzajú žiadne zmienky o meraní stresu. Pokiaľ sa niečo takéto pripravuje, bude to exkluzívna záležitosť len pre najnovší model, Apple Watch Series 6. Dôvodom má byť doplnenie senzoru, ktorý pomôže technológii. Jednať sa má o monitorovanie hladiny kyslíka v krvi.

Ak sa pýtate, na čo to bude vlastne dobré, odpoveď je jednoduchá. Hodinky by mohli napovedať používateľovi, ako sa má upokojiť v prípade, že detekujú „napätie“. V niektorých prípadoch sa stres dokáže vyvíjať až do panických záchvatov, ktoré môžu byť veľmi nebezpečné napríklad pri šoférovaní. Novinka sa svetu predstaví už na jeseň 2020, po boku iPhonu 12. Tešíte sa?

zdroj

Prečítajte si tiež  Na webe operátora O2 sa objavili zmienky o iPhone 13
Môže ťa zaujímať
- Reklama -