Na dnešnom Apple evente sme mohli byť svedkami predstavenia niekoľkých nových produktov, ktoré už čoskoro zamieria na police predajní oficiálnych Apple Stores a prémiových resellerov. V prípade nových Apple Watch Series 7 sme sa dočkali poriadneho šoku. Avizovaný redizajn inteligentných hodiniek sa aj napriek početným odhadom leakerov a analytikov nedostavil.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo Apple Watch Series 7

O novej generácii Apple Watch však určite nemôžeme hovoriť ako o sklamaní večera. Hodinky síce nedostali hranaté telo a nový vizuál ako sa očakávalo, no navzdory tomu obdržali hneď niekoľko zaujímavých zmien a nových atribútov.

Nové veľkosti a väčšia plocha obrazovky

Odhady sa na rozdiel od očakávaného „zahranatenia“ hodiniek nemýlili v prípade veľkostných kategórii jednotlivých modelov. Doterajšie modely o veľkosti 40mm a 44mm nahradia o niečo väčšie verzie, ktoré v oboch prípadoch podrástli o 1mm. Displej Apple Watch siedmej generácie bude vďaka tomu o 20% väčší a to v rovnakom tele ako predošlá verzia.

Rámčeky hodiniek boli okresané až o 40%, takže na plochu ciferníka budeme schopný vložiť opäť o niečo viac zobrazovaného obsahu. Tento krok výrazne dopomohol aj k integrácii plnohodnotnej virtuálnej klávesnice priamo do obrazovky hodiniek. Displej je naviac až o 70% jasnejší, čo oceníme hlavne pri problémoch s viditeľnosťou.

Apple zapracoval aj na odolnosti Apple Watch. Siedma generácia hodiniek disponuje doteraz najodolnejším sklom s certifikáciou IP6X proti prachu a WR50 v odolnosti proti vode.

Apple Watch

Výdrž batérie a rýchlejšie nabíjanie

Jednou z kategórií, v ktorých sa komunita užívateľov aj naďalej dožaduje upgradu je výdrž batérie. Apple Watch Series 7 ponúknu baterku s výdržou až 18 hodín, čo doplní systém „fast charging“. Vďaka novému nabíjaniu prostredníctvom prepojenia klasického magnetického konektoru a USB-C bude možné nabíjať hodinky až o 33% rýchlejšie.

Nové Apple Watch nabijete z 0 na 80% za 45 minút. pre príklad možno uviesť, že pre monitorovanie spánku po dobu 8 hodín vám hodinky stačí nabiť na krátkych 8 minút. Samozrejme, výdrž batérie bude závisieť od počtu a dĺžky trvania úkonov, na ktoré hodinky budete využívať.

Materiály a farebné variácie

Siedma generácia Apple Watch bude v hliníkovom prevedení dostupná v piatich rôznych farbách: midnight, starlight, zelená, červená (PRODUCT)RED a modrá. Zaužívaná dvojica farieb, ktorú poznáme z predchádzajúcich modelov space gray a silver sa po novom zmení na spomínanú midnight a starlight.

Čo sa týka oceľových a titánových verzií, tie ostanú v rovnakom zložení ako v prípade Apple Watch Series 6. Tie sa opäť predvedú vo farbách silver, graphite, gold, natural a space black.

Určite bude z čoho vyberať aj v sekcii dostupných remienkov. Poteší aj možnosť kompatibility so staršími modelmi, keďže telo nových Apple Watch Series 7 bude rovnaké ako v prípade predchádzajúcich modelov.

Dostupnosť a cena

V minulosti sme sa s oneskorením dodávky Apple Watch nikdy nestretli, no tento rok môže všetko zmeniť. Siedma generácia čelí oneskoreniu, ktoré je spôsobené komplikáciami vo výrobe. Tie sú spôsobené práve kvôli väčšiemu a dizajnovo komplikovanejšiemu displeju, ktorým budú hodinky disponovať.

Konkrétneho dátumu vydania a následného spustenia predaja sme sa síce nedočkali, no podľa slov firmy sa hodiniek dočkáme ešte počas tejto jesene.

Prečítajte si tiež  Vieme koľko budú stáť Apple Watch Series 7

Cenovka nových Apple Watch síce neklesne, no na druhej strane si za ne ani nebudeme musieť priplácať. Základnému modelu prischla cena 399 $, teda rovnako ako pri minuloročných Apple Watch Series 6, ktoré (aspoň zatiaľ) aj naďalej ostávajú v ponuke.

Pokiaľ sa odrazíme od tejto informácie, Apple Watch Series 7 by mali byť u nás dostupné v cen 429 € za 41mm verziu a 459 €  za 45mm väčšiu verziu. Line-up dostupných hodiniek budú nakoniec dotvárať modely Apple Watch Series 3 v cene 219 a 249 € a Apple Watch SE s cenovkou 299 € a 329 €. 

Nový systém watchOS 8

Okrem nových Apple Watch Series 7 sa už o týždeň dočkáme aktualizácie watchOS 8, ktorá prinesie celú škálu vítaných noviniek. Počas konferencie sme mali možnosť vidieť zakomponovanie podpory pre automatickú detekciu cyklistického tréningu, optimalizovaný tréning pre cvičenie na elektrobiku alebo detekciu pádu počas obdobných cvičení.

Update na watchOS 8 bude dostupný 20. septembra pre Apple Watch Series 3 a všetky novšie generácie. Nenechajte si ujsť ďalšie články z našej redakcie venujúce sa novej aktualizácii.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -