Odhady a predpoklady ohľadom nových hodiniek Apple Watch môžeme konečne dať bokom.  Na evente California Streaming totiž Apple odhalilo novú generáciu Apple Watch Series 7 a postaralo sa o poriadne prekvapenie. Zmena dizajnu sa nakoniec nekonala!

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo iPad mini 6. generácie

Po troch generáciách sme sa nakoniec očakávaného redizajnu nedočkali. Odhady hovoriace o hranatom tele hodiniek sa nevyplnili a my sa tak dočkáme klasického vizuálu ako v prípade posledných modelov.

Rovnaké telo, väčšia obrazovka

Niekoľko zmien však samozrejme nájdeme. Nová generácia dostala o 20% väčší displej v rovnakom tele. Tento krok sa podaril vďaka jemnejším hranám a zmenšeniu rámčekov, ktoré sú tenšie až o 40%. Vďaka novej technológii nebude displej odrážať svetlo a bude až o 70% jasnejší. Majiteľov jablkových hodiniek tiež poteší plnohodnotná klávesnica a nové ciferníky, ktoré využijú celú plochu zväčšenej obrazovky.

Väčšia obrazovka samozrejme znamená viac plochy, ktorú pri športovaní môžete poškodiť. Na to ale samozrejme spoločnosť Apple nezabudla a nové Apple Watch Series 7 preto disponujú doteraz najodolnejším displejom a pevnejším sklom s odolnosťou IP6X. Vylepšenia sa dočkala aj miera vodeodolnosti, ktorá sa vyšplhala na úroveň WR50.

Dlhšia výdrž batérie a nové farby

Updatu sa dočkala aj batéria, ktorá ponúkne až 18 hodinovú výdrž. Bonusom je aj kratšia doba nabíjania, keďže nové Watchky nabijete z 0 na 80% už za 45 minút. Čo sa týka vypracovania hodiniek, Apple stavilo na trojicu materiálov a to na hliník, nerez a titán.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo iPad 9. generácie

Pribudlo aj 5 nových farebných variácií a zaujímavých funkcií, ktorými bude disponovať výhradne nová generácia hodiniek. Spomedzi nich je možné spomenúť detekciu pádu počas cvičenia a tréningov, sledovanie dychovej frekvencie počas spánku a vylepšené aplikácie pre ECG a ukazovateľ kyslíka v krvi.

Apple Watch 7

S novinkami a funkciami spojenými s Apple Watch Series 7 ešte určite nekončíme a budeme vás o nich informovať počas celého eventu.

Článok bude v priebehu konferencie aktualizovaný.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -